Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Pincér vagy Rendőr szakmát...

Pincér vagy Rendőr szakmát válasszam?

Figyelt kérdés
Választás elé kerültem érettségi után és érdekelne melyik érné meg jobban a későbbiekben, nagyon érdekel mindkét szakma ezért nehezen tudok választani fizikai állapotom mind a két szakmához tökéletes plusz dolgoztam szakácsként is de váltani szeretnék úgyhogy kis tapasztalatom a vendéglátásban már van de szakácsként semmiképp nem dolgoznék már. Ki mit mond,mit gondol? hosszú válaszokat is szívesen várom köszönöm! :) (19/F)

2015. nov. 11. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Attól függ, hogy az emberiséget akarod-e szolgálni, vagy az emberiséget elnyomó bűnözőket. Ha az előbbi, akkor pincér, ha az utóbbi, akkor rendőr.


A rendőr bemegy a munkahelyére, kap egy nevet és egy címet, és megy, hogy letartóztasson egy férfit vagy egy nőt, akiről fél pillanattal előbb még azt sem tudta, hogy a világon van. És ha az illető ellenáll, akkor erőszakot alkalmaz, és fizikai sérülést okoz neki, vagy akár meg is öli. És teszi ezt függetlenül attól, hogy az illető tényleg elkövetette-e a bűncselekményt, amivel vádolják, vagy sem. Miért?

Mert ezért kapja a fizetését?

Miért kellett ezt a munkát választania?

Mert ez is csak egy munka, és valakinek ezt is el kell végeznie?

Miért kellene?

Ha a hatalom lényegét, végső természetét kutatjuk, egy adott határig elég jól elvagyunk azzal az elképzeléssel, hogy a hatalom lényege a tényleges fizikai erőszak vagy annak fenyegetése, de ha elég mélyre ásunk, a tétel egyszerűen megdől.

Mert valahol véget ér az erőszakkal való kontrollálás láncolata.

És ez nem csak társadalmilag igaz, hanem igaz minden egyes embernél is.

Mindenre van példa, és mindennek az ellenkezőjére is. Mindenre rá lehet kérdezni, és mindig fel lehet tenni egy újabb kérdést.

És ha átkozottul kitartóak vagyunk, akkor el fogunk jutni egy olyan kérdésig, amire már nincs más válasz, mint az, hogy „Azért tettem, mert egyszerűen így döntöttem.”

2015. nov. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Dolgoztam pincérként, nagyon fárasztó és ma az egyik legalulfizetettebb szakma. Amint tudtam váltottam, senkinek nem ajánlanám. Még a tanárom is aki 40 éves pincér múlttal rendelkezett azt mondta, ha ma kéne választania, messziről elkerülné a pincér pályát meg az egész vendéglátást is. Nekem az a véleményem, hogy rendészeti pályával jobban jársz. Nincs akkora pörgés + van fejlődési lehetőség, ha szeretnél magasabb pozícióba kerülni. Pincérként meg csak főpincér lehetsz meg 5 év alatt kiégsz. Se éjszakád se nappalod nem lesz, ha pincérnek mész. Az ünnepeket pedig elfelejtheted...
2015. nov. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tárnok Misi válasza:
Az attól függ, hogy szolgálni, vagy kiszolgálni szeretnél-e.
2016. jan. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tárnok Misi válasza:
Ha pincérnek állsz, az emberek örőlni fognak, ha meglátnak, viszont kevesebb a borravaló.
2016. jan. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!