Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mennyire hasznos a Segédkönyvt...

Mennyire hasznos a Segédkönyvtáros-képzés? El lehet vele helyezkedni?

Figyelt kérdés

Csak, mert egy felnőttképzéssel foglalkozó cég állítása szerint, ez egy külföldön is piacképes szakma. Bennem viszont az emberek szokásait figyelve, kétségek merültek fel, hogy ez tényleg így van-e.

Szóval, mielőtt belevágnék, szeretném olyanok tapasztalatait, vagy akár csak hallomásait olvasni, ami ezzel kapcsolatos, nehogy rossz döntést hozzák. Valóban keresett szakma, országon belül és kívül? Utóbbi esetben mely országok tartanak igényt ilyenfajta tudással rendelkező emberekre? (természetesen, ha beszélem valamilyen szinten az államnyelvet)



2016. febr. 25. 19:11
 1/2 A kérdező kommentje:
Elnézést az adminok/moderátoroktól, de lehet új kulcsszavakat hozzáadni a kérdéshez? A kiírásakor elfeledkeztem párról.
2016. febr. 27. 12:46
 2/2 anonim válasza:

Sajnos nagyon rosszak az elhelyezkedési lehetőségek. Nekem informatikus könyvtárosi diplomám van, évek óta próbálok vele elhelyezkedni. Nem egy olyan könyvtár, KLIK-es intézmény van, ami még válaszra sem méltat a pályázatod elbírálásáról (mint egy nagy vagy rossz vállalat, akinek nincs ideje visszajelzésekkel foglalkozni).

Kétségbeejtő a helyzet, középfokú végzettséget igénylő állásokra is jelentkeztem, ahol előnyként számításba vehető lenne a végzettségem, a precíz, nyugodt (általában a könyvtárosokra jellemző) attitűdöm, mindhiába. Jah, és hozzáteszem, az ELTE-n végeztem, nem valami huszadrangú neve nincs intézményben, a szakma kiváló oktatóitól tanultam.

Ugyanakkor, akinek van összeköttetése, simán első helyen végezhet a jelentkezők között akár egy segédkönyvtárosi végzettséggel is, nincs előírva, hogy a magasabb végzettséggel rendelkező jelentkezőt kell felvenni (ahogy a jegyzők kiválasztása is komédiába illő a közszférában). Ilyen módon végzettség nélkül is felvehetnek, csak kikötik, hogy legalább segédkönyvtárosi képzésre iratkozz be és végezd el x idő alatt.


A fizetés szintén vicc kategória, egy ételkihordó vagy futár minimum a kétszeresét keresi. Külföldön más a helyzet, 1400 € nyugaton, de kihalásos alapon hirdetnek állásokat, és nagyon jó nyelvi, szakmai jártasságról kell bizonyságot adni az interjúztatás során.

2016. febr. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!