Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Szerintetek az rendben van,...

Szerintetek az rendben van, hogy az oktatóm (B kategória) azzal kezdett még első autóba ülés előtt, hogy 30 óra alatt biztos nem lesz meg a kötelező 580 km, hanem minimum a 40 óra? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Tudom nem szép és nem kérek fejmosást, de 5. éve vezetek Bp-en jogsi nélkül. Anno úgy ültem be autóba, hogy ha megfog a rendőr akkor elkezdem a jogsit, na ennek eljött az ideje. Az 5 év alatt 100 ezer km-t mentem (BP főként, havonta 1-2 pálya de akkor nagyobb távok és némi főút) és már a 2. autómat fogyasztom, sosem volt még egy koccanásom sem, tényleg tudok vezetni bárhol bármit (jelenleg egy nem kicsi 7-ös BMW-m van). Na most letettem a kreszt, találkoztam ma az oktatóval aki azzal kezdett, hogy 40 órát minimum kell majd vezetnem, az a legalja. Mondtam neki, hogy menjünk ki autópályára vagy csak főútra, azt mondta azt nem lehet. Holott szerintem pont kéne gyakorolni a nagy tempót is, de ez most másodlagos. Nem igaz, hogy nem lehet összeszedni 30 óra alatt 580 km-t, még városban is megoldom ha kell, de főúton/pályán laza ügy. Ja és azzal is kezdett, hogy 1 óra vezetés a gyakorlatban 40 perc + 5 perc értékelő megbeszélés. Nem mondtam neki, hogy vezettem már, elmondta a rutinpályán a feladatot (szlalom, megadott helyen megállás, Y megfordulás, parkolás előre és tolatva, egy kanyarral megfordulás, stb.), mindent elsőre megcsináltam mivel a szlalom kivételével városban én ezeket naponta 5-ször megcsinálom, nyilván nem volt kuplung égetés, rángatva indulás és társai, kb. 3-szorosára nőtt szemekkel mondta, hogy tudok valamit. Ezeket a köröket eljátszottuk még párszor, 2 órát tudtunk le a pályán (a 2. óra csak 35 perces volt, még 40 sem) és akkor megkérdeztem megint hogy biztos nem oldható-e meg a 30 óra, elmondtam neki, hogy mióta vezetek városban és országosan mennyit és mondtam neki, hogy ha most azt mondaná hogy menjünk le Debrecenbe, azt is simán megcsinálnám és azt mondta nem megoldható a 30 óra akkor sem. Ja és 30-40 óráig feláras mivel pótórának minősül ami 3000 Ft 2600 helyett és nem az autósiskolának kell befizetni, hanem neki személyesen. Nem gyanús ez egy kicsit és nem alapvető lehúzás? Váltsak iskolát vagy csak oktatót? Szívem szerint feljelenteném mindenhol a lehúzós kis ......

2016. ápr. 5. 08:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez elég általános, még az is előfordulhat, hogy vizsgán is megvágnak, akármilyen jól vezetsz, és vehetsz még 8-10 pótórát. Valamiből meg kell élni az oktatónak és a vizsgabiztosnak is.:-(
2016. ápr. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a vizsgabiztos lefizetése evidencia manapság, nem is lenne gond... de az hogy + 30 ezer Ft a jogsi pedig TUDOK vezetni tehát indokolatlanul szedik ki belőlem a pénzt, az itt a durva...nem is a 30 ezer vág földhöz, havonta 50-60 ezret csak eltankolok, hanem az elv, hogy nincs pálya, nincs főút, csak város és alapvetően kizárja, hogy megoldható a 30 óra alatt 580 km..egyértelmű lehúzás szerintem...a kérdés az hogy van-e értelme keresni más sulit vagy más oktatót vagy mindenhol ez a tetü lehúzás a megszokott eljárás?
2016. ápr. 5. 09:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Kérdezz ismerőst, de szerintem ez elég általános gyakorlat.

Amúgy bocs, de ez nem az elvekről szól, hanem arról, hogy jogsi kell, amitől eddig nagyvonalúan eltekintettél.:-) Nem helyeslem azt, amit az oktatók csinálnak (az enyém molesztálni is próbált annak idején), azt viszont nem értem, te miért akarsz nagy tempót gyakorolni, ha állításod szerint penge vagy? Adj egy kis plusz pénzt az oktatódnak, és egyezz meg vele, hogy 30 óra, nem több, gyakoroljátok be azokat az útvonalakat, ami KRESZ szempontjából problémás lehet.

2016. ápr. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem a nagy tempót akarom gyakorolni, hanem a +30 ezer Ft-ot semmissé tenni. Kiszámoltam beiraktozáskor egy összeget, hogy ennyi és ennyi lesz a végén, kreszen elsőre átmentem, elsősegélyen is, itt is átfogok. Nem akarok indokolatlan felárat úgy, hogy a tudásom megvan. Ha 30 óra után mondaná azt, hogy szerinte nem vezetek jól és gyakoroljunk még, minden további nélkül benne lennék, mert Ő az oktató. Na de így... engem ne húzzon le senki!
2016. ápr. 5. 09:55
 5/8 anonim ***** válasza:
A B kategória egy nagy lehúzás, úgyhogy azt már nem kereülöd el, sajnos itt MO-n ez megy szinte minden kategóriánál.
2016. ápr. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

Honnan kellett volna az oktatónak tudni, hogy évek óta szabálysértően vezetsz??? Aki törvénytisztelő, és az oktatóval ül először volánnál, annak biztos nem elég a 30 óra (hacsak nem iszonyú nagy tehetség és / vagy van lehetősége órán kívül, elhagyatott helyen gyakorolni). Abban meg az oktatónak van igaza, hogy ne a pályán menjetek, ott "bárki" tud vezetni, a városi forgalom nehezebb.

"a vizsgabiztos lefizetése evidencia manapság" - ja, így persze nem lesz gond, hogy átengedjenek:P - bár ha olyan marha penge vagy, akkor esetleg menne anélkül is...


Amúgy tényleg lehúzás, de ez egy ilyen műfaj. Az oktatók rettenő alul vannak fizetve, a hatóság meg alig várja, hogy megvághassa az embereket, és újra kérhesse a vizsgadíjakat! Persze ez nem szép, már csak azért sem, mert egy csomó embernek hazavágják az önbizalmát a mondvacsinált hibákkal és a megalázásokkal - de téged ilyen veszély ugye nem fenyeget:P

Ha tényleg csináltál költségvetést, abba bele kellett volna kalkulálnod a "plusz költségeket", ami esetedben nem kellett volna kimerüljön a vizsgabiztosnak szánt kenőpénzben!

2016. ápr. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

kamu, hogy nincs meg 30 óra alatt!!! én már 670km körül jártam, amikor 30 órám volt, most 42 óránál járok és 790 km-nél...

azért kell a 30 órán felül vezetni, mert megvágnak, én is tudok vezetni, nekem jó fej oktatóm van és, volt hogy úgy vezettem, hogy be se írta órának, egyszerűen csak a statisztika miatt buktatják azt, aki 30 óránál ha meg van a km elmegy vizsgázni

20l szeged

2016. ápr. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Küldtem neked privátot
2016. ápr. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!