Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Most akkor hogy van ez az OKJ...

Most akkor hogy van ez az OKJ képzés?

Figyelt kérdés
igazából nekem nem való ez a 3-4 éves oktatás. nem tudok beilleszkedni, nem az én társaságom, ezért két évet, és két iskolát el***tam, így lassan kifutok az időből, pedig még mindig 9.-es vagyok 18 évesen. igen tudom, ez gáz. ezen kívül semmi baj a tanulmányi átlagommal, a szorgalmam talán ami nem a legjobb, de ez most mellékes. Szóval azon törtem a fejem a napokban, hogy elvégzem most a 9. osztályt, hisz most már év vége van, nem fogom abba hagyni. igaz azzal még mindig nem megyek semmire, de legalább már van egy alap hogy mondjuk azt a szakmát folytathatom esetleg egy másik intézménybe ha nem jönne be ez a terv amin töröm a fejem hetek óta. szóval arra gondoltam, hogy egy okj képzést elkezdek, ami ELVILEG ingyenes, elvileg meg hallottam már 1000+1 féle variációt. (érettségihez kötött, stb stb..) szóval szeretnék tisztán látni. valaki valami vélemény?

2016. máj. 29. 15:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Érettségit szerezd meg, mert különben nem sok fizetést fogsz kapni Magyarországon. Legyél szakács, pincér azt irány külföld. Ami érettségihez kötött okj oda csak érettségi után mehetsz. Van ami nem kötött érettségihez.
2016. máj. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
gondoltam arra hogy elkezdem az érettségit estin, és közbe elmegyek dolgozni..
2016. máj. 29. 15:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Volt egy osztálytársam aki 9. osztályban valamiért abbahagyta a tanulmányait és 19 éves korában ment vissza a suliba és 10esként folytatta. Szerintem még nem késő. De ha halogatod akkor késő lesz.


Sok sikert.

2016. jún. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!