Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hol találhatok kitűnő, akkredi...

Ágica-5- kérdése:

Hol találhatok kitűnő, akkreditált terapeuta képzést?

Figyelt kérdés
Olyan pszichológia oktatás érdekelne, ami nem egyetem. Nem azért (mielőtt valaki leakadna itt, és ezt kommentálná :-P), mert lusta vagyok tanulni, hanem mert elvből nem vagyok híve ennek a 70-30%-os elméleti és gyakorlati oktatás megosztásának. Azt látom, hogy sok külföldi képzés éppen azért sikeres, mert gyakorlati alapú. Nem látom értelmét bevágni 100 neves ember születési șs elhalálozási dátumát, életrajzát és hogy ki volt a felesége/férje. Igazából annak sem látom értelmét tanulni, hogy mivel foglalkozott, ha már amúgy is elévült... Na és most, hogy a magyarázkodás meg volt, mondanám a lényeget: pszichológia, pszichoterápia szakterületen szeretnék tanulni, ami gyakorlati alapú, és tág körű, komoly oktatás. Ha tudtok ilyen intézményeket, légyszi osszátok meg, esetleg tapasztalatokat is, ha vannak :-)

2016. júl. 12. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen. Nem véletlenül tanul egy jó szakember 10+ évet. Ez nem OKJ -s dolog. Ahogy orvos OKJ sincs. Hiaba kell sokat magolni hozzá. Felelősségvállalással indul a dolog. A magyarázatod meg rizsa. Az első 1-2 félév talán alapozás. De a többi 8-10 év nem felesleges.
2016. júl. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pszichológiát kizárólag egyetemen tanulhatsz, minden más svindli, nem akkreditált, és nem jogosít fel semmire. A pszichoterápia nagyon be van korlátozva, szigorú rendszerbe van foglalva. Pszichológia alapképzés, pszichológia mesterképzés (ez együtt 5 év, kizárólag egyetemen), majd 4 éves klinikai szakpszichológusi szakirányú továbbképzés, majd 2 éves pszichoterapeuta képzés.
2016. júl. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Károli Gáspár Református Egyetem: gyakorlati alapú, és tág körű, komoly oktatást nyújt. Rövid út nincs.
2016. júl. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tehát csak és kizárólag egyetem, értem...

Egyébként meg nem az évekkel van a bajom, felőlem lehet 15 év is, de hasznos infókkal szolgáljanak, és ne traktálják az ember agyát túl fölösleges, hasznavehetetlen dolgokkal. Nem csak pszichó területen, bármiről legyen szó.

2016. júl. 16. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!