Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Politikus szeretnék lenni!...

Politikus szeretnék lenni! Még gimnazista vagyok, és ez a pálya érdekel. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Miből kellene jól \ emelten érettségiznem? Valamint tudnátok mondani (véleményetek szerint) jó egyetemeket? Félreértés ne essék: nem a pénz csábít, hanem szeretnék az ország jövőjéért tenni.
2016. okt. 3. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:

A politikusi pályához gerinctelenség, vastag bőr kell. Ha az országért akarsz tenni, nem fogsz pozícióhoz jutni, mert azok, akik az anyjujat is eladják az előmenetelért letaposnak.

Ha az országért akarsz tenni, tanulj egy jó szakmát (itt most a "mérnöki szakmákat" is beleveszem) és csináld becsületesen. A jó szakember sokkal jobban kell, mint a politikus

2016. okt. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Kifejezetten politikatudománnyal foglalkozó szak a politológi. Sok politikusnak jogi diplomája van, külügyekkel foglalkozókra a nemzetközi tanulmányok szak a jellemző, van aki közgazdász. Ezekre a szakokra elég magasak a ponthatárok, az emeltszintű érettségi elengedhetetlen. Nem tudom fejből pontosan hogy milyen tárgyak számítanak, de a történelem és az idegen nyelv biztos hogy beszámít, jogi egyetemre magyar nyelv és irodalom kötelező, alkalmazott közgazdaságra pedig az emelt matek,de ezek olyan dolgok amiket a felvin megtudsz nézni. Egyébként nem csak az iskola számít, fontosak a kapcsolatok, meg az hogy átlásd az összefüggéseket.
2016. okt. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Az első válaszolóval ne foglalkozz, nem normális. Valóban vannak korrupt és rosszakaró politikusok akik mindig is keresztbe fognak tenni neked, de te ne foglalkozz velük. Ha van elég kitartásod, bírod a kritikát és emellett még nagyon jól is tanulsz, akkor hidd el, a rátermettséged és képességeid révén nagyon jó posztokat is megszerezhetsz, ami után a hazáért tehetsz. Én javaslom neked, hogy olyan diplomát szerezz, amilyen téged érdekel, ugyanis bármilyen végzettséggel lehetsz politikus, nem feltétel a jog. Viszont javaslom, hogy olyan szakra jelentkezz, amelyikkel később foglalkozni szeretnél, tehát például hogyha egészségpolitikus akarsz lenni, akkor orvos legyél, de ha oktatás - vagy ifjúságpolitikus, akkor inkább tanárnak menj.

Még egy dolog: elvileg én is nagyon érzékeny voltam, aztán 14 éves koromban elkezdett vonzani a közösségért való tenni akarás, a közélet. Erről privátban mesélnék neked, ha gondolod és adnék még jó pár tanácsot is.


Szép napot neked!

2016. okt. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!