Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Légiutaskísérő?! (Bővebb...

Légiutaskísérő?! (Bővebb információ lent. )

Figyelt kérdés

Nagyon sok kérdésem lenne a szakmával kapcsolatban. A legtöbbnek már utána olvastam a neten, de jobban érdekelnének valaki olyan válaszai, aki tényleg jártas a témában.

-Szóval első és legfontosabb kérdésem: Vidékről (Bp.-től 40 km) lehet valaki légiutaskísérő? Nyilván gondolom az állás interjún előnyben részesítik azt, aki pesti. De van konkrét követelmény ilyen téren? Ha nincs, akkor a benzin vagy bérlet pénz bizonyos %-át fizetik?

-Következő fontos kérdésem: milyen végzettséget követelnek meg? Azt olvastam, hogy csak érettségi szükséges, valamimt, hogy maga az interjú angol nyelven történik. Aztán ha azon átmész, plussz megbizonyosodnak róla, hogy beszéled a nyelvet, akkor mehetsz tanfolyamra (ha jól értelmeztem az interneten olvastakat). Viszont arról nem találtam információt, hogy milyen szintű nyelvvizsga papírt kérnek. Én úgy gondolom, hogy ami követelmény, az az angol felsőfokú nyelvvizsga. De jól gondolom? Kérik a papírt?

-Következő kérdésem: Miből áll a felvételi eljárás? Azt olvastam, hogy először is online kell jelentkezni, majd behívnak interjúra, ami 4 körből áll, aztán ha ez sikerült, elküldenek egy 3 hónapos tanfolyamra. Utána vizsgák, és meló. Viszont mennyibe kerül maga a tanfolyam? Ki kell fizetni előre, vagy levonják a fizetésből?

-Következő kérdésem: Hogy néznek ki egy légiutaskísérő mindennapjai? Hány napot repül egy átlag héten? Ha jól tudom, úgy működik, hogy ha egy x órán belüli távot repül, akkor ugyan úgy ugyan azzal a személyzettel vissza is hozza a gépet. És azután haza kell vezetnie? Aztán ugyan úgy megcsinálja ezt másnap is? Ha jól tudom van a repülőtér környékén egy szálló. Ott mikor és ki szokott megszállni? X órányi repülés után egy stewardess is megszállhat ott, ha másnap megint repülnie kell? És hány naponta kell repülnie? Repül mondjuk 3 napot, és utána 1-et itthon van, vagy ez is távoktól függ?

Utolsó kérdésem: Magyarországon belül melyik légitársasághoz lehet csatlakozni? Csak a WizzAir-hez?

Köszönöm szépen, ha volt türelmed végigolvasni a kérdéseimet, kérlek javíts ki, ha bármiben is tévednék, és minden választ előre is köszönök szépen!!



2016. nov. 2. 12:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Elso es legfontosabb: ha nem 20 vagy maximum 30 percre laksz a reptertol (ajtotol ajtoig ertve), illetve a kepzest koveto egy honapon belul nem is tudsz ilyen tavolsagba koltozni, akkor nem fogjak veled vegigcsinalni az interjukat sem.

En Wizzairnel voltam, az interju elso kore elott megkerdeztek ezt, aki nem tudta vallalni (tetje van, mert ha valaki hazudik, vagy megse oldja meg, akkor legrosszabb esetben szerzodesbontas, es cirka 1000 euro visszafizetese - kepzesi dij - a tet, tehat nem eri meg hazudni meg rememykedni), annak haza kellett faradnia.

Vegzettseget nem kertek (nekem akkor erettsegim volt, es egy angol kozep nyelvvizsgam), amit felmutattam boven eleg volt.

Wizzairnel 4 koros interju van, minden kor vegen szorjak az embereket (helyzet gyakorlat, csapatfeladat ilyesmi), a vegen 3-4-en maradtunk kb. 50-bol, ha jol emlekszem. Ezutan jott a 9 hetes tanfolyam (ez 1000 euroba kerul, ha nem tudod elvegezni, ha nem tudsz utana dolgozni akkor vissza kell fizetned) (ha jol emlekszem annyi volt), majd vannak kulonbozo lepcsofokok mint minden munkahelyen. Wizzairnel mivel kozel kell laknod ezert minden este otthon alszol, ez nem Emirates vagy ilyesmi, nincs layover:). Nezz korbe melyik legitarsasagok keresnek most, neha nagyobbak is keresnek nemcsak a Wizzair, es lehet szerencsed:).

2016. nov. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaidat, sokat segítettél! :)
2016. nov. 2. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!