Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Számítógépes tanfolyamok...

Számítógépes tanfolyamok milyenek léteznek?

Figyelt kérdés
Már lassan nyugdíj előtt állok, én még nem tanultam informatikát, munkám is olyan, nem kell hozzá.Alapszinten azért otthon kezelem, internetezek, e-mailt küldök, levelet írok, filmet nézek, stb.Most munkahelyet váltanék, ahol viszont kellene értenem hozzá.Milyen tanfolyamra kellene jelentkeznem, ahol megtanulnám középszinten kezelni? Könnyen tanulok, két diplomám is van, de ez kimaradt.

2016. nov. 23. 10:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nem voltam még ilyen helyzetben, de a Ruander oktató központról jókat olvastam a múlt héten. Semmi közöm hozzájuk, komolyan! Csak bevillant a kérdésed olvasva, hogy ott láttam ilyen tanfolyamokat, amik az alapoktól indulnak.
2016. nov. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
Mi a tököm az a közép szint?! Informatikában ilyen nincs, konkretizáld, hogy mi az elvárás melóhelyen, és az alapján lehet tanfolyamot keresni, mert nagyon nem mind1, hogy mondjuk rendszergazda kell nekik, vagy excelben függvényeket írogatni.
2016. nov. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
2es: miért kell ilyen agresszíven reagálni egy vadidegen ember pontatlanul megfogalmazott kérdésére? Indokolatlan a reakciód. Valamiért frusztrált vagy nyilvánvalóan, de ezt ne másokon töltsd ki, hanem oldd meg a problémáidat!
2016. nov. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát ha lassan nyugdíj előtt állsz akkor arra az 1-2 évre elég felesleges már.

Mire elsajátítasz egy programot azon a szinten hogy pénzt lehessen kihozni belőle az meg elég sok idő, főleg ha nem csak a táblázatkezelőben kell összegezni a bevételt meg a kiadást.


Programja válogatja. Egy tanfolyamtól nem fogsz tudni programot kezelni. Jobb ha a cég maga intézi el ami kell vagy valaki megmondja.

2016. nov. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni soha nem késő. Nyugdíjasan sem. Egy 60 éves ember nem öreg. 25-30re meg megéri még tanulni szerintem :D
2016. nov. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*évre
2016. nov. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szóval először is nem támadásként, de nincs ilyen, hogy közép és egyéb szint.


Leges leges leges leges leges legfontosabb a "Google" kulcsszavas keresőmotor használata. Ennek a segítségével BÁRMIT meglehet tanulni, szükségtelen a tanfolyamok, elegendő szorgalommal szinte bármit meglehet tanulni az internetről. (számítógép használata, programozás, nyelvek, hangszer).


Google Kulcsszavas kereső használata:

1. google.hu -t beírjuk

2. Megfogalmazzuk mire szeretnénk rákeresni példák


példa 1, időjárás Budapest

megvalósítás: beírjuk a keresőbe, hogy "Budapest időjárás"


példa 2, receptek

szeretnénk sütni egy omlós csokis kekszet

megvalósítás: keresőbe "omlós csokis keksz recept"


"bonyolultabb" példa

szövegszerkesztés pl Microsoft Word táblázatot akarunk csinálni, de nem tudjuk hogyan

megvalósítás: keresőbe "Microsoft Word táblázat készítése"


Lényege: A kérdésünket kulcsszavak formájában próbáljuk megfogalmazni, tehát ne értelmes magyar mondatokat használjuk.


Ha netán netán angolul is tud vagy más elterjedtebb idegen nyelven ugyan ez megvalósítható, leghasznosabb az angol nyelv ismerete, mert abból aztán tényleg minden fent van.


Az alapvető számítógéphasználhathoz hirtelen ezek fontosak:


1. amiket már felsorolt, email, internet

2. előbb említett keresőmotor (sokan nem használják egyébként megfelelően pedig tényleg egy másik világ tud megnyílni ha helyesen tudod használni)

3. Nagyon hasznos tud lenni az Microsoft Word és Excel alapszintű használata, erre magyar videók is bőven vannak YouTube-n lehet csak érettségis példák megoldásával de azokat is megoldja az ember sokat lehet tanulni, ha netán az excel túl sok is lenne a Microsoft Word elengedhetetlen.

4. YouTube nagyon jó hely a tanulásra, de főként angol nyelven.


Szerintem ezek segítségével igazán el lehet boldogulni kezdőként a számítógépek világában.

2016. dec. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat. Időközben találtam egy tanfolyamot, beíratkoztam.Nem tudom hasznos lesz-e, de minimum az agyam így "öregen" nem rozsdásodik annyira, ha használom. Amúgy miért írnak le egyesek egy 60 körülit?Ekkor is kell még tanulni, ha nem is egyetemet, de bármit, ami gondolkodásra késztet.Hogy ne butuljunk el idősen.stb.Ha 65 éves koromig ráadásul még dolgoznom is kell, és úgy teljesíteni mint egy 25 éves, mert ugye a kor nem erény, csak állapot.
2016. dec. 6. 07:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért írta aki írta hogy "felesleges" mert egy munkaképes számítógép ismeret... hát sok fiatal nem rendelkezik vele pedig éjjel nappal a gépet nyomja/nyomjuk:)

Egy excelnél is többet kell tudni mint a darab teli és darab üres parancsok váltogatása:) Programozásról meg ne is beszéljünk hogy ahhoz egy gondolkodásmód is kell:)

Sima World szerkesztéssel meg nem hiszem hogy lehetne pénzt keresni... vagyis lehet igazából állami szférában kb:)

Grafikai munkára meg hát... idő rengeteg amire valaki belejön. Pont mint a programozás:)

Persze meglehet mindent tanulni mindig de ha te pl forma 1-es versenyző akarsz lenni vagy akár forma 2-3 akkor nem árt ha előtte már megvan a sima jogsid hogy valami alapod legyen:) Ez nem biztos hogy a legjobb példa de érted remélem.


Mindenesetre sok sikert:)

2016. dec. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jelenlegi munkámban is használok néha számítógépet, teljesen egyedül jöttem rá dolgokra benne, de sok homályos folt van még.Havi 2-3-szor Excel programba is kell dolgoznom, ami alapszinten már megy, de néha elakadok, szerencsére van kollega, aki mellettem ül és belematat.Új munkában ezt szeretném elkerülni, ott sem programozni kell, hanem táblázatba néha beírni adatokat, heti max.1-2 óra, meg szöveget szerkeszteni, pl.levelet, stb.Itt már régi "motoros" vagyok, nem ciki hogy nem tudom, mert másban több tapasztalatom van, mint a fiataloknak, abban én segítek nekik.De új munkahelyen nem tudom segít-e valaki, ott már ciki ha elakadok alapvető dolgokban. Ez az igazság. Még dolgoznom kell nyugdíjig valahol.2 diplomával kisvárosban legalább olyan nehéz elhelyezkedni, mintha érettségim lenne.Főleg közel 60-hoz.
2016. dec. 7. 06:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!