Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Szerintetek jól vagy elhamarko...

Szerintetek jól vagy elhamarkodottan döntöttem a külön nyelvórámmal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Ma a barátnőm mondta, hogy jár külön nyelvórára, én meg már régóta tervezgettem, hogy én is elkezdek, ezért ma este felhívtam a régi német tanáromat, és megkértem, hogy tanítson, viszont 4000 Ft-ot kér másfél órára, és eléggé úgy érzem, elhamarkodottan döntöttem, mert beleegyeztem, és az a baj, hogy 4000 Ft másfél órára elég sok. 5000 Ft-ot kért 3 órára a régi matektanárom, aki nagyon jól oktatott, és segített a felvételimben is. Ti mit csinálnátok ilyen esetben? (Az a helyzet, hogy a tanárnő a suli nyugdíjazott tanára, szóval eléggé bejárós, és ismer is.)

2016. dec. 6. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Neked kell tudni, megér-e ennyi pénzt az, hogy a tanárod megbízható, ismer téged, a képességeidet, és te is ismered őt, a stílusát stb.

Az is fontos kérdés, hogy van-e más alternatíva. Utánanéztél már, hogy milyen más magántanár jöhet szóba? Vagy esetleg nyelviskolák nyelvórái? Ezek milyen árban vannak, mi az, ami számodra ideális lenne? Egyáltalán mi a célja a külön nyelvóráknak, mit akarsz elérni, valamilyen nyelvvizsgát, vagy szinten tartást?

Szerintem érdemes lenne utánamenned az egyéb lehetőségeknek, és azokkal összevetni a 4000 forintos óradíját a megbízható, ismerős tanárodnak. Akkor már lehet dönteni. Ha időben szólsz neki, akkor szerintem egyáltalán nem lesz belőle probléma, hogyha elmondod neki, hogy meggondoltad magad, vagy nem fér bele az idődbe/anyagilag.

2016. dec. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ha csak veled foglalkozik, akkor az 2000,- Ft / óra (tanóra). Ez már évekkel ezelőtt is egy nyelvsuliban 2.500,-ról indult. Ezt jó észben tartani.

Bár az is igaz, hogy nem tudni hol laksz. Faluban, kisvárosban, v. nagyvárosban....

2016. dec. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A leggyakoribb +óra árak:

2000 ft/60 perc

2000 ft/45 perc

2500 ft/60 perc

2500 ft/45 perc

3000 ft/60 perc

3000 ft/45 perc


Szóval te még olcsóbban megúsztad. Interneten nézd meg a hirdetéseket, mind 2500 ft/45 perc van s ilyenek.

2016. dec. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!