Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mi a különbség, a művészeti,...

Mi a különbség, a művészeti, és a képzőművészeti egyetemek között? 17/L

Figyelt kérdés

2017. jan. 31. 19:00
 1/2 piriiiii ***** válasza:

Hát, őszintén szólva én csak simán művészeti egyetemről nem hallottam még. Magyarországon belül legalábbis.

2-3 fő felsőoktatási intézmény van szerintem, a Mome, ami az iparművészeti, a Képző, ami képzűművészeti, meg a pécsi egyetem, ahol "csak" művészeti kar van. Meg persze a Filmművészeti, de az más, meg egy csomó főiskola.

De nagyjából ez a három, ami olyan "fő".

Az iparművészet sokkal inkább szól a társadalmilag elfogadható művészetekről, ami nem lehet öncélú, hanem fogyasztára készül (kerámia, formatervezés, alkalmazott grafika).

A képzőművészet már ennél szabadabb, sőt.

De mire gondolsz pontosan?

2017. nov. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Semmi. A momera es kepzore pl egyuttesen mondjuk azt hogy Muveszeti egyetem(ek).
2018. jan. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!