Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen személyiségfejlesztő...

Milyen személyiségfejlesztő tanfolyamot ajánlanátok egy 20 éves fiatalnak? - aki még keresi önmagát.

Figyelt kérdés

2017. febr. 18. 23:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Őszinte leszek.

Menj el pár hónapig segédmunkásként dolgozni. Azonnal meglátod, hogy neked találták ki a fizikai munka világát, vagy nem. Ha menekülni fogsz előle, akkor szimplán rájössz, hogy nagyon gyorsan tanulnod kell valamit, és máshogy fogod látni a dolgokat.

Ha meg bejön, akkor lehetsz még kőműves is. :D

2017. febr. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Általában úgy, hogy a komfortérzetedből kilépsz. Elmész valahova dolgozni, egyedül kimész külföldre dolgozni, boldogulni. Sokan mondják, ha lesétálod az El camino-t akkor magadra találsz.

Ha éled a mindennapi életedet akkor nem nagyon fog fejlődni a személyiséged. Tapasztalatból mondom.


20/F

2017. febr. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
...Hú, ez keményen hangzik. Segédmunkás nem szeretnék lenni, vállalkozáshoz nincs tőkém, egyetemre nem vesznek fel. Mik a lehetőségeim?
2017. febr. 19. 06:59
 4/13 anonim válasza:

Miért keresnéd önmagad? Pont az vagy már most is: az Önvalód; semmi más.

Az éneddel (formáddal, neveddel, gondolataiddal, érzéseiddel) csupán azonosítod magad, de nem az vagy. Ezek jönnek, mennek, változnak, tehát csak káprázat, mint egy filmvászonra vetített árnyképek. Ha ezek mögé nézel, hát az vagy te valójában: a filmvászon. És az nem változó, az örök. A személyiségfejlesztőkön csupán a kaprázat-énedet építik tovább. De te a valódi önmagadat vagy; ahhoz már nem lehet hozzátenni, vagy elvenni belőle. Csupán vesd le az illúzió fátylát, és megpillantod az Önvalódat, ami mindig is voltál.

2017. febr. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, de mégis megkérdezném:

Milyen hasznos személyiségfejlesztő TRÉNING-ről tudtok?

Ha valaki végzett ilyet, mik a változások utána a szemléletmódjában?

2017. febr. 20. 07:36
 6/13 Jaya Deva válasza:

Pl. önismereti meditáció, hiteles jóga-tanfolyamon (értem, ahol valóban segíteni akarnak és azt akarják, hogy megtaláld önmagad). Ha esetleg nem szervezett körülmények között szeretnéd, tedd fel a kérdést magadnak? Hogyan szeretnéd megtalálni magad? A külső, társadalmi világban, valamilyen szerepben? Esetleg, önmagad felfedezése, mint a természet része? Vagy a belsőben, egy beteljesedettség-érzésben? Ezt a teljesség-érzést éld át és onnan kezdődsz. A természetben levés is sokat segíthet, mert könnyebben lecsendesedik az elme, megszabadulhatsz könnyebben szerepeidtől és az ahhoz kötődő gondolatoktól és egy magasabb szintről láthatod önmagad.

Amiben benne vagy, az vagy te is. Az egész világ, amit érzékelsz, nap, mint nap, tömve van a te energiáddal, mert az is te vagy. Ez túl van társadalmi lényünkön. Ez legalábbis az én tapasztalatom, ami nálam működik.

Lehet, hogy nem ezt a választ kerested, akkor bocs, de minden esetre sok boldogságot és sikert kívánok!

2017. febr. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

"Segédmunkás nem szeretnék lenni, vállalkozáshoz nincs tőkém, egyetemre nem vesznek fel. "


Most irtad le. Nincs semmid , tanulni nem célod, dolgozni nem akarsz fizikait. Milyen tréninget akarsz? Vagy dolgozol vagy tanulsz. Olyan nincs, hogy bemész egy tanfolyamra és utána majd milliokért dolgozol boldogan. Kevés embernek adatik meg hogy a munkája a hobbija és jol él belöle. A jelenlegi állás szerint amit irsz semmi nem lesz belöled.

2017. febr. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Körülbelül három éve én is hasonló cipőben jártam. Gimi után fogalmam sem volt mihez akarok kezdeni, mert egyetemre nem tellett. Pár hónapot otthon voltam, ami ugyancsak nem tett jót, mert folyton azon járt az eszem, hogy mit kellene csinálnom? Ott lyukadtam ki, hogy bármibe is fogjak, sajnos mindenhez pénzre van szükség, ezért dolgozni kezdtem. Nem álom állás és ha jönne jobb lehetőség váltanék is, de egyenlőre spórolok és szabadidőmben nyelvet tanulok, hogy ha esetleg összejönne egy külföldi munka, ne legyenek ilyen akadályok.

Én nem nagyon bízom az ilyen tanfolyamokban, személyiség tesztekben. Abban egyetértek az egyik korábbi válaszolóval, hogy a munka tényleg segít magadhoz találni, "felnőni" ahhoz, hogy képes legyél egyedül boldogulni.Hidd el, valóban megtapasztaltam ezt. Próbáld ki, legalább egy részmunkaidős állással, mert pénzre így is úgyis szükséged lesz, hogy megnyíljon néhány további lehetőség. Nem veszítesz vele semmit,sőt, én is egy csomó új dolgot felfedeztem magammal kapcsolatban, a kollégáimnak köszönhetően. Most már tudom mit akarok, mit szeretnék, minek örülnék és ezt főleg annak köszönhetem, hogy kimozdultam otthonról, új közegbe kerültem és önállóbb lettem :)

2017. febr. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Tudom, hogy muszáj lesz dolgoznom, és mellette egy OKJ-s programozói tanfolyamot szeretnék elvégezni. A TRÉNING-re azért gondoltam, mert láttam egy videót a youtube-on Gattyán Györgyről- (Ő a 3. leggazdagabb magyar) és abban ő azt mondta nagyon sokat köszönhet azoknak a személyiségfejlesztő tréningeknek, amiket elvégzett. Ez tett kíváncsivá...
2017. febr. 21. 07:31
 10/13 kriszpo ***** válasza:

Nem kell mindent elhinni amit a neten/tv-ben látsz/hallasz. Nem kell neked személyiségfejlesztő tanfolyam. Kezdj el valahol dolgozni és majd fejlődsz közben. Saját tapasztalat.

36/F

2017. febr. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!