Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogyan lehetnék énekes/színész...

Hogyan lehetnék énekes/színésznő? Van esélyem?

Figyelt kérdés

Sosem tudtam igazán, hogy mi szeretnék lenni, de egyre jobban, már egy pár éve elkezdett érdekelni az éneklés, aztán a színészet is. Mondjuk az mindig is látszott rajtam, hogy valamennyire művészlélek vagyok és közel állnak hozzám a művészetek. Imádom a zenét már kiskorom óta, zene nélkül nem tudnék élni. Eddig összesen három hangszeren is tanultam, ebből csak a gitárral jutottam valahova, ebből kifolyólag szolfézsra is jártam, és összesen 6 évig jártam zeneiskolába. A szolfézsra sajnos nem nagyon emlékszem, csak az alapokra, mert nem szerettem. Most sem a kedvencem, de már másképp állok hozzá. Énekelni a szolfézson kívül sosem jártam, de mindig is nagyon szerettem. Nem én vagyok a legprofibb, de jó hangom van. Ami nem igazán megy, az a magasabb hangok kiéneklése.

A színházat is szeretem, ahogyan a filmek, sorozatok világát is. Ezt az egész színészetet nagyon érdekesnek találom, érdekel mi van a színfalak mögött, ha valahol meglátom, hogy filmet forgatnak, izgatott és kíváncsi leszek. Nincs semmi beszédhibám, kellemes hangom van, szépen, folyamatosan tudok olvasni és beszélni. A hangsúlyozás is megy. Így utólag lehet, hogy drámás vagy művészeti gimibe mentem volna, de most már nem szeretnék iskolát váltani.

Előadni szeretek, bár izgulok, de azt le lehet küzdeni.

Apukámnak a barátnője énekel egy zenekarban, így valamennyire betekintést nyerhettem ebbe a dologba és tetszik.

Kinézetet nem tudom mennyire nézik, de nem vagyok csúnya, ápolt vagyok, foglalkozom magammal, lesz fogszabályzóm mivel a fogaim nincsenek a toppon.:D gondolom, ha valaki előadóművészettel akar foglalkozni, ki is kell néznie valahogy.

Ez nem csak ilyen gyerekkori álom nálam, hanem komolyan gondolom és nem celeb akarok lenni, hanem normális, hiteles énekes/színész.

Az érdekelne, hogy ti mit tanácsoltok, mit csináljak, hova iratkozzak be, ha leérettségiztem, hogyan tovább, addig is hogyan készüljek fel? Tapasztalatokat, saját történeteket is szívesen olvasok.


2017. márc. 23. 22:55
 1/5 anonim válasza:
Nos én hegedűvel gyakorlok. Mindig is éreztem, hogy a zene az álmom, bár nem azt tűztem célnak. Eleinte egy napon elgondolkodtam, hogy megtanulok hegedülni. Én viszont utáltam a szolfézs órákat, és tanár nélkül fogok megtanulni hegedülni. Ugyanis a művészet akár színészet vagy zenészet, nem olyan dolog amit meg lehet tanítani. Én úgy érzem, hogyha valami művészetet gondolsz célodnak, annak útját a te stílusoddal kell járnod. Én szerintem van tehetséged és tanárhoz csak tanácsért fordulj, mert te tudod ki vagy. Ha viszont problémáid vannak a választás a színészet és az énekesség között, akkor azt tudom tanácsolni, hogy menj le alfába és énekelj, utánna mondj el egy színdarabot.
2017. márc. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%

Hány éves vagy? A színművészeti felvételije nehéz, Bp-en és Kaposváron van. Nagyon jó a 3 hangszer, nagyon sok plusz pontot ér, ha az énekedet kíséred gitárral! Kellene színjátszóba is járni- megszokni a színpadi mozgást.

itt tájékozódhatsz, van felvételi előkészítő is, drága, de jó, nyáron is szokott lenni tábor.

Bp.

[link]

Kaposvár

[link]

2017. márc. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ha tudsz, erre menj el szombaton, 15 ó Ódry színpad (ez a Színművészeti Egyetem színpada, Bp. VIII. Vas u.)

[link]

2017. márc. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, még csak 15 éves vagyok, az egyetemig van időm. A hangszertudásom úgy volt, hogy oviban hegedűltem, annak semmi értelme nem volt meg nem is tetszik, csak ismerkedtem egy kicsit a zenével. 2-3. osztályban furulyáztam, csak népdalokat, szóval azt sem tudok olyan jól. A gitár tetszett a legjobban, 3 éven keresztül gitároztam, a tanárom nagyon megdicsért, előrébb tartottam, mint a többiek akik szintén akkor kezdték, amikor én. A gitárban jutottam el valahova. Akkor érdemes lenne folytatni? Most volt 1-2 év kihagyásom. Emellett, ha lesz rá időm, zongorázni szeretnék majd tanulni, de itthon. Anyukám zongorázott gyerekkorában, van a papámnál egy zongora, egyszerű dalokat magamtól is el tudok játszani. Anya majd akar venni egy zongorát, terveztem hogy majd azon játszanék, kották és az internet segítségével.
2017. márc. 25. 08:44
 5/5 anonim ***** válasza:

az jó, hogy 15 vagy- de kell is ez az idő... sajnos tényleg nehéz bejutni ezekre a helyekre - kell az idő a képzésre. Nagyon lassan alakulnak fejlődnek a képességek, gondolj a sportolókra, naponta több órát edzenek, úgy fejlődnek. A gitárt folytasd, lehetőleg tanárral, az nagy hasznodra válik majd - akár merre mész tovább, akár hogy alakul később, nagy kincs, ha valaki tud egy hangszeren játszani egy társaságban is rögtön jobb a hangulat.

"komolyan gondolom és nem celeb akarok lenni, hanem normális, hiteles énekes/színész."

Ez szép és jó elképzelés, érdemes dolgoznod érte. Színjátszó, zene, ének tanár segítsége - képzés kell.

A színész mesterség komoly képzést igényel. A színész a mozgásával-testével-hangjával dolgozik - teljesen fel kell készülni, hogy a test és a hang engedelmeskedjen ahhoz, amit a játékban ki akar fejezni. Ajánlom elolvasásra (könyvtárban megtalálod): Vekerdy Tamás 'A színészi hatás eszközei Zeami mester művei szerint' könyvét - sokat fogsz belőle tanulni, nemcsak a színészetről, hanem a lélekről, az emberről -és magadat is jobban megismered általa.

[link]

2017. márc. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!