Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Iskolarendszerű szabó-varró...

Iskolarendszerű szabó-varró képzés részmunka mellett menne?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 1-2 évben nagyon megszerettem a varrást, de még nagyon kezdő szinten varrogatok (lakásdekorációkban ki is merül a próbálkozásom: párnahuzat, terítő, függöny, kanapéhuzat, babzsák...), jó lenne megtanulni alaposabban, hogy bármit (pl. ruhákat a kislányomnak) megvarrhassak és akár később keresetkiegészítésnek se lenne rossz az itthoni varrogatás. Napi 5 órában dolgozok (délelőtt). Ezek a képzések hogyan zajlanak? Ugyanolyanok mint a normál iskolai tanítás? Az órákon meg kell jelenni, hiányzásokat nyilvántartják...? Tehát ez nem egy kötetlenebb dolog, amit ha megbeszélném az iskolával, hogy a tárgyilagosabb órákra bejárok és a többit könyvből megtanulom!? A gyakorlati órák délelőttönként vannak?
2017. márc. 24. 08:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy nálatok milyen képzések vannak. De ha ennyire nincs időd, akkor javaslom, hogy vedd meg Cser Ferencné: Szabás- varrás c. könyvét. Abból megtanulhatod az alapoktól kezdve a szabás-varrást. Gyermek-, felnőtt ruhák, kabátok, nadrágok varrását is. Csak gyakorlás kérdése.
2017. márc. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Épp tegnap nézegettem ilyen "retro" könyveket a neten (veszek 1-2-t), hogy ha mást nem is, egyelőre segítségnek ez is jó lenne, könyvből megtanulom, amit lehet magamtól, meg nézegetem a videókat, abból is már nagyon sok jó ötletet és trükköt el lehet lesni. De a legalaposabb mégis a képzés lenne.
2017. márc. 24. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!