Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Manapság megéri stewardessnek...

Manapság megéri stewardessnek menni? Hogy működik ez?

Figyelt kérdés
Fiatalokat is szívesen alkalmaznak? Csak mert eddig a repülőkon inkább viszonylag idősebb nőket láttam. Tenyleg nem lenne idom egy kicsit se körülnézni az adott városban, ahova repülünk, hanem rögtön indulnánk vissza?
2017. márc. 31. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
65%

Ez nem megeri kerdese (mert megerinek megeri), hanem az hogy egy halom koros pszichikai, fizikai, pszichologiai teszten kepes vagy-e megfelelni, majd pedig utana reszt venni egy eleg kemeny oktatasi szakaszon. 21 eves kortol szoktak alkalmazni embereket. Remek kondicioban kell lenned, felsofoku angollal, jol kell tudnod uszni, eleg magasnak kell lenned (ezt is tesztelik, hogy elersz-e egy minimum megadott pontot labujjhegyen allva - ha nem, akkor azonnal vege az interjunak), es nagyon szivosnak osszesegeben (es emelle meg csinosnak, legtobbszor - magas szinvonalu legitarsasagoknal plane - karcsunak, szep mosollyal), szoval eleg kevesen kepesek megfelelni rajta. Maga a felvetel ugy megy, hogy altalaban hirdetnek meg un. recruitment day-eket, es ezekre lehet elmenni. Itt valogatnak, majd kovetkezo 3-4 koron keresztul szurik kulonbozo tesztekkel az embereket, es a mondjuk ezerbol bent marado 20-40 ember jut el egyaltalan az interjuig.

A korulnezes legitarsasagtol fugg. Egy fapados pontrol pontra repul, hogy minel jobban kihasznaljak a gepet, igy ott nincs varosnezes, de pl. rendes legitarsasagnal (qatar, etihad es tarsai pl.) a szemelyzet maradhat neha akar 3 napokat is egy adott helyen.

Anyagilag megeri. A legtobbszor vagy teljesen adomentes a fizetesed vagy minimalis ado van rajta. Ha nem budapesti bazisrol beszelunk, hanem maradjunk a qataros peldanal, akkor ok alljak Dohaban a lakhatasodat es emelle csak alapveto dolgokra kell koltened (mikozben a fizetes melle extrakat is kapsz).

Tehat megeri, de csak egy nagyon vekony reteg alkalmas ra, es tudja teljesiteni a kovetelmenyeket.

2017. márc. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszi a választ!:) hasznos volt, sok mindent megtudtam belőle. Igazából akkor magyar társaságnál nem is nagyon éri meg elmenni, ugye? 18 évesen érettségiztem, és utána szeretnek menni. Az ezek szerint korai meg?
2017. márc. 31. 21:49
 3/4 anonim ***** válasza:
64%
Mondj egy magyar tarsasagot elobb :D. Hivatalosan meg a WizzAir sem az. 18 evesen nem valoszinu, hogy barhova fel tudnanak venni. Ugyhogy erre konkret tervet ne epits, mindig legyen valami B terv, mert a recruitment day egy tok veletlen dolog, amit ritkan hirdetnek meg (a qatarnak most volt, de oda pl. 21 eves kor a minimum).
2017. márc. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az arab légitársaságoknál szokták nézni a matek tudásodat és IQ tesztet is íratnak.

Wizzairnél próbálkozhatsz 18 évesen, náluk az a korhatás.

Csinálj egy középfokú elsősegély tanfolyamot, mert az nagy előnyt jelent.

Az első hozzászóló jól mondta, elég sok mindennek meg kell felelni, annyit javítanék, hogy a felvételiztetők kedvesek szoktak lenni, ők is tudják, hogy ez fontos és stresszes dolog ez.

Tudom ajánlani a "repülni akarok" tanfolyamát, felvételire készítenek fel, én is elvégeztem és nem bántam meg.

2017. júl. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!