Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » OKJ-t lehet végezni érettségi...

OKJ-t lehet végezni érettségi nélkül?

Figyelt kérdés
Ha nem sikerül az érettségim elmehetek OKJ-képzésre? Ez lenne a kérdés, és a másik hogyha elvégzek egy egyetemet állami támogatással akkor OKJ képzésre kaphatok még állami támogatást?

2017. ápr. 7. 22:08
 1/4 anonim válasza:
Szia, én mikor okj - s tanfolyamra jelentkeztem, kérték az érettségi bizonyítványt. Pontosabb választ nem tudok. Szerintem mikor jelentkezel, akkor fel van tüntetve, hogy követelmény : érettségi bizonyítvány megléte, vagy ilyesmi.
2017. ápr. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az OKJ képzéseknek vannak feltételei, ezek között vannak szakmák, ahol követelmény az érettségi, és vannak ahol nem. Ez alapján tudsz nézelődni.

Ugyanakkor ha nincs érettségid, egyetemre nem fogsz tudni menni.

Ha pedig sikerül az érettségi, felvesznek egyetemre, utána még bizonyos feltételekkel jogosult vagy ingyenes OKJ-re is.

2017. ápr. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem sikerül az érettségi, akkor is sok helyre felvesznek az OKJ-n, azzal a feltétellel, ha az őszi érettségi időszakban megcsinálod, ami hiányzik. Szóval utólag is elfogadják, de csak az őszi szakaszig várnak, és ha az sem sikerül, akkor azonnal kirúgnak.

Azonban ezt mindig az adott iskola igazgatójával kell egyeztetni, hogy ez a helyzet, és ez van. Az esetek 90%-ban megértik, és elfogadják. Ha nem beszélsz velük, akkor szimplán nem fogadják el a jelentkezésed, mert a legtöbb valamire való okj-hoz tényleg kell az érettségi.


Az egytemi képzés, nem befolyásolja az OKJ-t.


Kiegészítés: Ha már az a helyzet, hogy egy sima érettségi nem megy, nagyon embereld meg magad, mert a legtöbb helyen már az első félév keményebb, mint az egész 4 év gimi.

2017. ápr. 8. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

2 reál tárgyból akarok Magyarországon emeltezni, leteszteltem magam, és elsőre simán 80%-felett megírtam, szóval nem ez a probléma :). Matekból jó vagyok, és 100%-a cél érettségin.


Román a baj. Magyar nyelvterületen nőttem fel, nem tudok perfekt. Próbán 51%-al átmentem, de saját tanár javította s 50%-az átmenő. Eléggé jól szoktam felmérni a helyzetet, de ha mindent megteszek akkor se garantálható hogy átmegyek, ez ilyen. Nem ez az anyanyelvem, ha valaki olyan javítja aki baxik a javítókulcsra, mert van ilyen, akkor az bukta. Fellebbezni nem lehet normálisan. Amit lehet megtanulok, de kb. 70%-ot adnék magamra hogy átmegyek.

2017. ápr. 8. 06:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!