Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Szerintetek melyik szakmában...

Szerintetek melyik szakmában van ráció a jövőben?

Figyelt kérdés

Mindenféleképpen olyan szakmát szeretnék tanulni ami

- max 2 éves (inkább 1 éves legyen)

- a saját vállalkozás 1,5-2 millióból elindítható legyen

Ha az elején nincs rá nagy kereslet, az nem feltétlen akkora baj mivel van passzív jövedelmem.

Amik engem érdekelnének azok a következő:

- Hűtő, klíma szerelő

- Elektronikus műszerész/elektromechás

- Számítógépszerelő

- Árnyékolástechnika szakértő (redőny, reluxa szerelő)

Kíváncsi vagyok a véleményetekre.


2017. ápr. 9. 02:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem árnyékolástechnika meg klíma. Lásd: globális felmelegedés.


A számítógépek egyre olyanabbak, hogy ne nagyon lehessen bennük matatni, illetve ne legyen érdemes, hanem inkább vegyen újat az ember.

2017. ápr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Számítógépszerelőnek tanulok, így van tapasztalatom e téren, azt kell hogy mondjam manapság mindenki már szinte ezzel foglalkozik, így nem olyan könnyű elhelyezkedni vele, max ha szerencsés az ember egy szervizben, persze épp keresnek embert, vagy elmegy antenna szerelő technikusnak valami internetszolgáltatóhoz. Maszekban viszont lehet keresni némi összeget vele, ha jól értesz hozzá, meg van rá igény persze, ha e mellett döntesz javaslom tanulj még ki valamit, mert én azt fogom tenni. Általában ilyen hulladék rendszergazda szakmákat részesítenek előnyben, ami e téren pörög, de ilyen adminisztratív hülyeségekhez én speciel nem rajongok. Ha komolyabban akarsz dönteni, akkor lehet a technikus lenne a legjobb e téren az árnyékolós, vagy amit még mondtam antenna technikus, de a hűtő, klíma szerelő se lenne túl rossz, viszont manapság az is elég elhaló szakma, mert kevesen javíttatnak háztartási gépeket, inkább újat vesznek, az elektronikához meg nem értek, de az elég komplikált nehéz szakirány. Nekem ez a meglátásom.
2017. ápr. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az tök jó, hogy számítógépszerelő vagy.

Pontosan mit csináltok?

Csak összeszereltek vagy javítotok is?

Van, hogy elferdült CPU tüskéket forrasztotok vagy smd alkatrészeket cseréltek?

2017. ápr. 10. 00:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Konkrétan ilyen forrasztási műveleteket nem nagyon csináltunk még, illetve amit még említettél smd alkatrészek, semmi ezekhez hasonló nem csináltunk eddig, persze ha van hozzá affinitásod, és van egy kis előrehozott tudásod ezzel kapcsolatban, akkor sokkal könnyebben fog menni a szakma. Én konkrétan, úgy kezdtem el, hogy még normálisan egy gépet se tudtam összerakni, de most elmondom akkor neked, hogy eddig konkrétan miket vettünk/tanultunk:


A számítógép összerakás, alkatrészek cseréje az alap e szakmában, bár még az a könnyebbik rész, továbbá hiba diagnosztizálása, és elhárítása. Csinálunk ezeken kívül még karbantartási feladatokat is hardveresen-szoftveresen egyaránt. Hardveresen pl: kipucolni a gépet kompresszorral, processzort újrapasztázni meg hasonló. Szoftveresen pl: vírusirtás, rendszer tisztítás, telepítés stb. Ezeken kívül csináltunk már tápegység teljesítmény tesztet + multiméterrel feszültségi szinteket mértünk, akkor csináltunk még merevlemez és videókártya teszteket is. Gépet házon kívül működésre bírtunk, tápot úgyszintén csak ott már alaplap nélkül rézdrótos módszerrel. Forrasztást még nem mutatták nekünk, hogy kell végezni, de idővel ha benne van az ember a szakmában úgyis ráragad meg elsajátítja a mesterektől. Továbbá, amit eléggé rühellek a szakmában az a hálózatok témakör elvont, unalmas hülyeség tele rendszergazdához hasonló műveletekkel pl: Cisco konfigurálás, adminisztráció, szerveres téma alapszinten, én ezekért nem rajongok, mert a szakma lényege az a szerelésen meg karbantartáson alapszik. Ami a hálózatoknál jó és egyszerű, az az otthoni egyszerű router beállítása TP-LINK, D-LINK stb, akkor internetes hiba elhárítása + UTP kábel krimpelése. Végezetül valaki úgy megy oda, hogy már mindent tud, csak papír kell neki, valaki meg full nulla tudással áll neki, ez ne lepjen majd meg, a szerencsésebbek meg köztesen tudják. Viszont szervizben meg internetszolgáltatónál az ilyen embert megbecsülik, aki mindent vág a téren.

2017. ápr. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!