Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mi értelme van az OKJ-s...

Mi értelme van az OKJ-s képesítéseknek, ha sehol nem fogadják el? Mikor fogják átalakítani úgy a rendszert, hogy nem csak a diplomával lehet célba érni?

Figyelt kérdés

A legtöbb ember nem engedhet meg magának 3-5 diplomát.

Az ára még hagyján, de rengeteg idő, főleg hogy ma már 4 év tanulás MA nélkül csak "féldiploma". És lehet, hogy csak évek múlva vennének fel.

Azért, hogy ne kelljen ennyi évet feleslegesen az egyetemen tölteni, sokan inkább OKJ-t választanak bizonyos szakmáknál.

De az a ciki, hogy itt is keményen kell tanulni és nem tanulják alacsonyabb szinten, mint akik egyetemre járnak ugyanabból a területből, amikor pedig munkahely keresés elé kerül az ember, lerázzák, mert: "Jaj...csak OKJ-d van? Hát az ide édeskevés!"

Akkor kérdezem: Mi értelme elvégezni? Mi értelme annak, hogy országszerte meghírdetik őket? Azért, hogy az oktatók plusz pénzhez jussanak, a diákoknak pedig 2-3 év komoly tanulás után ne legyen lehetőségük elhelyezkedni?

Mikor fog átalakulni úgy a rendszer, hogy ezek a tanfolyamok is érjenek valamit? Ha mindenki tudja, hogy "fúj, OKJ...hát az ciki, ha nem egyetemen végeztél" , akkor miért nem alakították át már régen?

Rengeteg ember képtelen elhelyezkedni azzal is, amivel diplomázott.

Viszont az rengeteg idő, hogy 6 év után még egy egyetemet végezzen.

Addigra kiöregszik, elszállnak fölötte az évek.

És most nem a lakatos, vendéglátó-ipari...stb.- ről beszélek, hanem pl. a színművészetről, képzőművészetről, design-ról.

Nektek mi a véleményetek erről?



2017. máj. 25. 15:44
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Hát aztán a képzőművészetnek meg a design-hoz marhára kell diploma. Ezek kreatív munkák. A szín-zeneművészetit még megértem, ha egyetemen akarják oktatni mert ott azért elég sok a selejt, de ilyen végzettség nélkül is vannak nagyon jó feltörekvő előadók.


Nekem okj-m van és minden gond nélkül eltudtam helyezkedni. Senki nem néz le miatta. Ugyan beiratkoztam egyetemre, de azt csak magam miatt, hogy több mindent tudjak csinálni és könnyebben találjak másodállást. Mert érdekes módon az okj-s képzésemmel már felvettek dolgozni miközben még csak a vizsgáimat tettem le, de másodállásra meg a kutyának se kellek.

2017. máj. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!