Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Érdemes-e tanfolyamot csinálni...

Érdemes-e tanfolyamot csinálni 1 évig?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki egy évet ki kell hagynom egyetem előtt, de nem szeretném vesztegetni az időmet, ezért azon gondolkodom, hogy ebben az egy évben járnék pár tanfolyamra.

Vannak értelmes tanfolyamok, amikre érdemes menni és NEM OKJ-s? Nem találtam megfelelőt OKJ-s tanfolyamokból. Python érdekelne leginkább, az meg nincs.


2017. jún. 25. 18:16
 1/7 Vree ***** válasza:
100%

Abszolút, mind a nyelv, mind a programnyelv tökéletes befektetés.

Egyébként kis angoltudással rengeteg oldal van ami ingyen online tanít meg programozni, például a Codeacademy vagy a Udemy (utóbbinál nem minden kurzus ingyenes, de sok pl. a Java for Beginners az). De amúgy goggleözz rá hogy "learn (programnyelv)free" és találhatsz másokat is. Magyar fizetős iskolából én jártam a Pentaschoolnál, bár ezek inkább kezdőknek valók...te tudod, hasznos e neked egy ilyen bevezető. Szerintem 1 év alatt önállóan is meg tudsz tanulni egy programnyelvet, ha van erő benned.

OKJ témához nem értek sorry.

2017. jún. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, igen azokat néztem én is, csak a szülők nem hiszik el, hogy az is ér valamit, azt szeretnék látni, hogy járok valahova... a penthouse tanfolyamok jók?
2017. jún. 25. 21:19
 3/7 A kérdező kommentje:
pentaschool*
2017. jún. 25. 21:19
 4/7 Vree ***** válasza:

A szülők hülyék. Az enyéim is ilyenek voltak. Sokkal többet ér, ha magadat tanítod, kiváló online anyaggal (komolyan, az Udemy Java tanfolyama egy céges fionanszírozott tréninggel vetekszik: lépésről lépésre, a programkódhoz kipróbáló felülettel; mindenképp vess rá egy pillantást), mint ha egy gagyi magyar tanfolyamra jársz plusz pénzért alacsony hatásfokkal - persze ha van önuralmad és nem lötyögöd el. Feltételezem ebben nem képesek bizalmat szavazni neked, okkal, nem okkal, nem tudom, de azt igen, hogy előbb-utóbb mindenképp az önmagad tanítását meg kel tanulnod csinálni, mert hatékonyabb. Hogy valódi programozó kollegáktól less el trükköket, ahhoz igazából olyan munkahely kell, a tanfolyam erre nem elég.

(Bár amúgy megjegyzem, rengeteg online programozó közösség is van (angolul beszélő persze):: github, coderwall, stackexchange...? + meg még más jobbak is)


Pentaschool? Figyelj, kezdőknek jó.


Ha azt kérdeznéd, hogyan használd ki legjobban az idődet, szerintem elmehetnél egy angol tanfolyamra (nyelvnél nem árt, ha beszédet is sokat hallasz), közben meg mellette gyakorolhatnád a programozást otthon.

Én ugyan nem vqagyok programozó, de itt van a gépemen a CodeBlocks (ez C++ -t tanít, egy haver ajánlotta, aki maga is evvel tanult anno) meg az Udemy (ezt valami tanfolyamon említették), de miriád sok más platform van, pl. Imgur-ön találtam tegnap ezt a listát, ami videojátékkészítő miniprogramokat listáz.

[link]

Szerintem sokkal gyorsabban haladsz, ha egyszerűen online anyaggal haladsz és utána írsz valami egyszerű programot, kihívást a saját örömödre. Programozásnál a kreítív problémamegoldás a kritikus és ezt igazábol sok próbálkozással, játszadozással sajátítod el talán leginkább.


Ja nem vagyok programozó, csak IT-s, szal ha nem a legszakértőbb tanácsokat adtam bocs :D

2017. jún. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, akkor körbenézek online tanfolyaMok terén :D Angol nyelv az megy, max. akkor német tanfolyamra megyek az online programozás mellett.
2017. jún. 25. 23:20
 6/7 2*Sü ***** válasza:

> Érdemes-e tanfolyamot csinálni 1 évig?


Ha érdekel az adott téma, és szívesen ismernéd meg nagyobb mélységében, akkor témától függetlenül mindenképpen érdemes.


Az emberekben – gondolom a szüleidben – is él egy eléggé megkérdőjelezhető kép, hogy amit az ember tanul, azért tanulja, hogy aztán utána hasznosítsa a munkájában, hogy profitot érjen el vele. (Itt a GYK-n is volt néha olyan kérdés, hogy mondjuk aki filozófiát tanul, az milyen munkában tudja ezt a tudását kamatoztatni, mire jó egyáltalán az, hogy létezik filozófia oktatás.) Pedig nem biztos, hogy ez jó szemlélet.


És ha teszem azt rajzolni tanulsz egy évig? Vagy kajakozni? Vagy erkölcsfilozófiát tanulsz? Vagy gitározni? Valószínű, hogy egy fillért nem fogsz keresni vele, semmiféle előnyt nem jelent később a munkádban. De nem csak munka létezik. Persze áttételesen még így is lehet hasznos, akár a munkádban is, mert valamennyire formálni fogja a világképedet, kicsit szélesebb perspektívából nézel az életre, így a munkádra is, de ha csak annyi a haszna, hogy megszeretsz valamit, amit később hobbiként, kikapcsolódásként csinálsz néha-néha, emiatt kiegyensúlyozottabb leszel, kevésbé stresszes, akkor akár életévekben, vagy munkateljesítményben is mérhető lesz ez a sok-sok „haszontalan” tudás.


Oké, az ember fiatalon tud a leginkább tanulni, így érdemes ezt jól kihasználni, érdemes azért két lehetőség közül azt választani, ami praktikusabb tudás, de akkor sem ez az egyetlen mérlegelési szempont.

2017. jún. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Vree ***** válasza:

MS Office-ból mennyire vagy jó szinten?

Ha irodai munkára számítasz, érdemes időt tölteni a programokkal, mert nagyon megdobhatják a respektedet az irodán belül (és nem fogsz zsákutcába kerülni, ha rádbízzák, higy szerkessz meg/át valamit).


Tudsz például ilyeneket:

- beilleszteni Excelbe egy Pivot táblát; függvényekkel, filterezéssel keresést csinálni

- lecserélni egy Powerpoint template-et (úgy, hogy a dokumentum többi része érintetlen marad)

- megírni egy Excel makrót (macro), azaz egy automatizáltan lefutó mini programsort

- konfigurálni Outlookban a rule-jaidat, hogy az emaileket automatikusan szotrírozzák; találkozó meghívókat feladni, Skype szobát hozzáadni, emailcímeketcsoportokba rendezni


MS Office-ra is lehet találni tanfolyamot, de online anyagokkal is megpróbálhatod. Akár mindkettővel; azzal is rögzül.


Találtam egy videót, ami arról beszél, hogy weblap és app (gépes/telefonos/egyéb pl. iPad) fejlesztésnél milyen programnyelveket használnak, ha ilyen irányba is érdeklődsz. https://www.youtube.com/watch?v=i5qpS_D8Law

2017. jún. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!