Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen független könyvből...

Milyen független könyvből tanulhatnám meg az otthoni pénzügyekhez szükséges ismereteket?

Figyelt kérdés

Pl. mire kell figyelni a banki termékeknél, bankkártyahasználatnál, milyen arányban osszam be a bevételeimet, bármit. Valami olyan irodalomra vágyom, ami kimondottan a ,,kisembert" próbálja felkarolni és azért nem túl szájbarágósan, minél használhatóbb tippekkel ellátni.


Sajnos úgy érzem, hogy az oktatásból ezek az ismeretek szándékosan maradnak ki, mert a pénzügyi tudatosság hiánya csak jó a gazdaságnak: több fogyasztás, nagyobb növekedés.


Viszont az intuitív megoldásokat: hasamra ütök és annyit teszek félre; a ,,babonás" megoldást ,,megtakarítom mindig a visszajárókat egy dobozban", pedig már elavultnak tartom, szeretnék ezen a téren is kicsit felnőttebbé válni.



2017. aug. 16. 22:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Eric Tyson - Pénz, pénz és pénz - Tantusz könyvek

[link]

2017. aug. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a függetlent viszont annyiban megmagyaráznám, hogy az ilyen Robert Kiyosakit, Napoleon Hillt én nem tartom ,,szakkönyvírónak", ezek pl. a szememben amolyan trénerkönyvek, vagyis a jólmenő vállalkozóknak adnak motivációt (sokszor elég szuggesztív módon), ezek a For dummies könyvek talán megérnek egy próbát. :,D
2017. aug. 16. 23:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Még ezt jegyeztem meg magamnak, de még csak a letölthető oldalait olvastam:

A gazdagság útján: A pénzügyi intelligencia és anyagi függetlenség kézikönyve

[link]

A szerző az előszóban meg is jegyzi hogy külföldi szerzőktől nem előnyös tanulni mert eltérő ott a kultúra meg minden más is.

2017. aug. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!