Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Miert gondoljak azt egyesek...

Miert gondoljak azt egyesek hogy ha vegig jarnak egy munkaugyis tanfolyamot es nem vizsgaznak le akkor nem kell majd visszafizetniuk semmit?

Figyelt kérdés
itt olvastam hogy egyesek azt irjak csak akkor kell visszafizetni a kepzest ha otthagyod ha vegigjarod akkor nem, es az se baj ha nem vizsgazol le csak jard vegig a tanfolyamot es nem lesz baj, ezt honnan szedik?? sztem ha a vegen nem vizsgazik le attol ugyanugy vissza kell fizetni mindent hiaba jarta vegig a keozest

2017. szept. 27. 12:16
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

Tele van a gyk téves válaszokkal, mert sokan utána se olvasnak, nem értenek hozzá, csak hallott valamit és azt már tényként írja. Esetleg valaki itt olvas egy butaságot és azt adja tovább, hogy "volt már ilyen kérdés ott is írták hogy...".


A másik, hogy alap lenne utánaolvasni milyen kötelezettséget vállal magára az aki pl állami ösztöndíjas lesz, diákhitelt vesz fel, vagy jelen esetben egy ingyenesnek tűnő tanfolyamot akar elvégezni. Úgyhogy alapból az ilyen kérdéseket se értem, hogy ennek miért nem néznek utána megbízható forrásból.


Amúgy logikusan akkor végezted el, ha megkapod a papírt róla, hogy megvan a szakma. Addig hiába van meg minden a vizsgát kivéve, mert így nem járta végig a tanfolyamot, függőben van a dolog. Szerintem ebből egyértelműen következik, hogy ha nincs papír nem jártad végig -> fizetned kell. De valaki elkezd egy butaságot a többiek meg terjesztik anélkül, higy végig gondolnák. Ezért nem kéne szentírásnak venni amit itt írnak.

2017. szept. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1.válaszóló az évszázad baromságát írtad le. Pihenj le szerintem :DDD


Én most egy munkaügy által támogatott képzésen vagyok ami közel 1 millió Ft-ba kerülne, de mivel az állam támogatja 100%-an így semennyit sem kell fiztenem sőt mivel másik városba van így a bérlet árát is fizetik. És ha még ennyi nem lenne elég mivel 1 éves a képzésem így havonta kapok 60 ezer Ft-t is mint ellátást.


Nekünk többször elmondták hogyha megbukunk a vizsgán akkor még van egy pótvizsga ami 25 ezerbe kerül és ha azon sem megyünk át akkor nem kell semennyit sem visszafizetnünk. Ez benne is van a szerződésünkbe amit aláírtunk.

2017. szept. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha már ilyen lekezelő stílusban írsz elmondanád miért írtam baromságot? Az volt a kérdés hogy itt miért gondolják azt, honnan szedik, hogy csak akkor kell visszafizetni, ha otthagyod amire leírtam, hogy itt (gyk-n meg úgy általánosságban) terjed a hülyeség/téves infó.


Ha meg arra gondolsz, hogy szerintem logikus, hogy ha nem fejezed be vissza kell fizetni, azt meg a profession-ön olvastam, hogy ha nem fejezed be (nem kapsz papírt) akkor vissza kell fizetni a képzés díját. Lehet nem vonatkozik mindre, de tekintve hányan nyavajognak itt, hogy vissza kell fizetniük a képzés díját gondolom van valami alapja a dolognak. Saját tapasztalatról nem tudok írni, mivel nem voltam ilyen tanfolyamra rászorulva.

2017. szept. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!