Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Stewardess szeretnék lenni, a...

Stewardess szeretnék lenni, a kérdésem pedig az lenne hogy milyen iskolát ajánlotok? Vagy milyen tanfolyamokat? Milyen magasnak kell lennem? (167 cm vagyok jelenleg) És hány nyelv vizsga kell hozzá?

Figyelt kérdés

2017. dec. 14. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Egységes képzés nincs, jellemzően a légitársaságot indítják a saját oktatásaikat. A magassággal szerintem nem lesz baj, azt viszont nem hinném, hogy a nyelvről papírt kérnek, lényeg az erős angol (szóban és írásban egyaránt), minden más plusz,illetve légitársaságtól függ.
2017. dec. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
1-nek igaza van. Viszont légitársaságtól függ az, hogy kell-e hozzá diploma vagy nem. A magasság 160-165 cm az alsó határ.
2017. dec. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ha stewardess akarsz lenni, a suli lényegtelen. Max utána, ha ott hagyod ezt a szakmát.

Ha bekerülsz egy légitársasághoz, ott kapsz majd kiképzést. Ha jól tudom az arab cégeknél lakást is kapsz mind amíg kiképzést kapsz, mind amíg ott dolgozol. Viszont ha jól tudom ha hamar ott hagyod a céget akkor ki kell fizetned a kiképzés díját, ha nem, részletekben levonják majd a fizetésedből.

Más cégeknél is kaphatsz lakást, de van amelyiknél magadnak kell bérelned házat+kiképzést is fizetned kell, saját magadnak kell elintézni a közlekedést.

Sok nyelvvizsga nem muszáj, elég ha jól tudsz angolul. De ezt úgy is számon fogják kérni szóban az interjúnál és egy teszten is. Pl Emiratesnél különböző szituációkat kell megoldanod majd persze angolul.

Ha eléred a 210-212 centit lábujjhegyen állva(cégtől függ), az már tökéletes.:)

Sok sikert, nekem is ez az álmom^^

2017. dec. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!