Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Elsősegély-vizsgát le lehet...

Elsősegély-vizsgát le lehet tenni anélkül is, hogy tanfolyamra járnék?

Figyelt kérdés
Az autósiskola 27 ezer forintot szed be a két napi tanfolyamért, ezt nagyon sokallom. Utánajártam, hogy lehet a Vöröskeresztnél is vizsgázni, ez 5-6 ezer forintos vizsgadíjjal jár, de az nem világos számomra, hogy mindenképpen kötelező-e valahol tanfolyamra is járni, vagy elég, ha csak kérek egy vizsgaidőpontot és egyénileg felkészülök?

2018. márc. 10. 02:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ez úgy megy, hogy van ez a tanfolyam, ez kb 5-6 óra ha egy napon van (nekem egyben volt ennyi) itt elmagyaráznak neked mindent, majd a végen (1 óra kb) bekell mutatnod hogy mit tanultál. Tehát az újta élesztést,vagy hogy hogyan kell a motor baleset áldozatáról szakszerűen lehúzni a sisakot anélkül hogy eltörd a nyakát. Én nagyon érdekesnek tálaltam. Ráadásul a Vörös Kereszt szerintem a legjobb választás.
2018. márc. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha az autósiskolánál jársz tanfolyamra, utána akkor is a Vöröskereszthez jelentkezel vizsgára és náluk vizsgázol.
2018. márc. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Én csak vizsgára mentem be, mert a suli pont nem tudta megszervezni a tanfolyamot, mert nem volt akkor elég jelentkező, de netről felkészültem, tételeket meg amit kell megtanultam, szerencsére a vizsgabiztosok se vették vasszigorral, mert kb mindenkit átrugdostak, annyi volt, hogy mindenkitől kérdeztek valamit tétellel kapcsolatosan, meg a bábun kellett egy újraélesztést csinálni és kész.
2018. márc. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Értem, hogy mi célja lenne a tanfolyamnak, de értsétekmeg kérlek, hogy én ennyi pénzt ki nem adok érte, az autósiskola részéről ez simán lenyúlás.

A kérdés továbbra is az, hogy hogyan működik ez az egész: elég a Vöröskeresztnél jelentkezni vizsgára és kifizetni a párezer forintos vizsgadíjat, vagy valami papírt kell mutatnom arról, hogy én jártam erre a 6-8 órás felkészítő tanfolyamra? Értitek? Előfeltétele-e a vizsgára bocsáthatóságnak a tanfolyam elvégzése??

2018. márc. 12. 00:22
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi előfeltétel, csak a vöröskeresztnél kell jelentkezni vizsgára, befizetni a vizsgadíjat és kész.
2018. márc. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez érdekelt. Majd írok, hogy sikerült-e. :)
2018. márc. 13. 04:03
 7/15 anonim ***** válasza:
Sikerült a vizsgád? :)
2018. jún. 10. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Még nem futottam neki :S Nem volt rá időm.
2018. jún. 12. 02:24
 9/15 anonim ***** válasza:
Na, nem baj, ami késik, nem múlik :)
2018. júl. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%

Remélem azóta már megcsináltad

Miért kell hogy időd legyen rá? Én sem voltam tanfolyamon, kértem könyvet egy barátomtól, kb kétszer fél órát olvasgattam, aztán elsőre sikerült. Szerintem is lehúzás a tanfolyam.

2018. júl. 28. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!