Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mit lenne érdemes még kitanuln...

Mit lenne érdemes még kitanulnom, hogy legyen mihez nyúlnom, ha megszűnik a munkahelyem? 45F

Figyelt kérdés

Egy autóipari beszállító cégnél dolgozom több , mint 10 éve középvezetőként. Elég tré hely, de ez van a környéken. A munkaerőhiány ide már évekkel ezelőtt begyürüzött ugyanis a betanított munkások fizetése a bányász béka hátsója alatti. Én jól elvagyok, de előbb-utóbb a németek megelégelik az egészet vagy mennek tovább, ha addig be nem csődölnek. Van agrármérnöki diplomám, kereskedelmi manager okj és perfekt beszélek németül. Nem sok álláslehetőség van ezekre a "szakmákra" . Utazó, tukmáló nem akarok lenni.

Jobban belegondolva még legalább 20 évig dolgoznom kell és kellene egy terv. Egy kollégám villanyszerelőnek tanult ki és amint meglett a vizsga le is lépett. Egy másik kamionozni ment. Igazából a fizikai munkáktól sem félek, de az idő előrehaladtával egyre nehezebb lesz minden. Legyek biztonsági őr vagy sofőr? Vagy vegyek egy kötelet, ha vége lesz? Ti, mit javasoltok. Maximum 2 éves képzés érdekel, igaz ma szinte bármelyik szakmát meg lehet szerezni 1 év alatt is. Könyvelést, programozót ne ajánljátok nem az én világom egyik sem.



2018. márc. 21. 11:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem azokat a vad ötleteket, amelyeket írtál. 10 éves középvezetői tapasztalatod van, magas szinten beszélsz németül. Miért lenne gond elhelyezkedni hasonló pozícióban, de más területen. A vezetők konkrét szaktudás nélkül is egész jól el szoktak boldogulni. Egy valamit javaslok neked: tanulj meg angolul is kommunikációs szinten, mert az sok helyen elvárás. Angol + német + 10 év középvezetői tapasztalat sokkal többet ér, mint egy villanyszerelői OKJ, vagy egy C+E jogsi.
2018. márc. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez elvben igaz lehet, de gyakorlatban nem vagy nincs szerencsém. Az utóbbi években sok helyre jelentkeztem, összesen két állásinterjúm volt, de sehová nem vettek fel. Igazából ezek nem végzettségek, akárki akármit is mond. Angolul is beszélek alapfokon. Visszagondolva a cégem semmilyen máshol is használható oktatást nem forszírozott az elmúlt években, semmirevaló tréningekre jártunk csapatépítés és társai..
2018. márc. 21. 11:46
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

Csak nem a UNIX-ról van szó?! :)


Ha perfekt beszélsz németül, akkor én inkább valami CNC-s v hegesztő vagy targoncás OKJ-ban gondolkodnék, illetve a kamionozás is megérné, aztán irány külföld.


Itthon talán sofőrnek, bizti őrnek felvesznek, de a kor miatt az is elképzelhető, hogy inkább vállalkoznod kellene, mert a fiatalokat fogják előnyben részesíteni akárhová jelentkezel alkalmazottnak.

2018. márc. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Külföldre családi okból nem mennék, ha nem muszáj. A gyerekek még általánosba járnak és sokat foglalkozok velük is és a háztartással is.

A CNC-t próbáltam a gyárban kb. olyan nekem , mintegy ősembernek. Targoncázni nem nagy kunszt, teljesen kretén emberek is csinálják, dög unalmas lehet éveken keresztül. A kamionozásból már szerintem kiöregedtem, talán a buszvezetés bejönne nekem, csak sajnos vidéken ebben sem sok a fantázia.

Vállalkozási ötletem nincs.

2018. márc. 22. 08:02
 5/10 A kérdező kommentje:
És nem Unix, azt sem tudom az hol van.
2018. márc. 22. 08:03
 6/10 anonim ***** válasza:

Olyan szerencsés helyzetben vagy, hogy van egy mérnöki diplomád. Nah már most ha a gépipar amúgy szimpatikus, akkor én egy gépészmérnökit céloznék be. (Nem tudom pontosan, hogy miket gyártotok de lehet, hogy van hozzá hasznos tapasztalatod).


Én azt csinálnám, hogy az összes alapozó tárgyat (matekokat pl) és minden egyéb gazdasági töltelék tárgyat elfogadtatnék ami passzol a gépész tantervbe.

Ha sikerül sok mindent elfogadtatni akkor talán a 7 féléves képzésből tudsz 5-öt csinálni. Levelezőn kibírható. Perfekt némettel és egy gépész diplomával meg azért vannak itthon lehetőségeid. Nem is rosszak.

Fizikai munkát ne erőltesd, a korod miatt 10 év múlva szerintem olyan helyekre már be sem hívnak sajnos. Légy realista.

2018. ápr. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sajnos ez egy olyan üzem ahol az elmúlt évtizedek toldozott foldozott technológiájával , szerencsétlen kétkezi bérmunkások totális kizsákmányolásával akarnak maximális profitot szerezni. Szóval a máshol is hasznosítható műszaki szakismeretem is kérdéses. Nem biztos, hogy a 20+ évvel ezelőtti agrár diplomából tudnék-e egyáltalán valamit is elfogadtatni egy másoddiplománál. Őszintén szólva teljesen belefásultam már ebbe a gyári életmódba. Jobb híján még mindig a buszsofőr tanfolyamon gondolkodom és egy év itthoni szívás után talán felvennének Bécsbe vagy egy nemzetközi céghez. A gyors változtatáshoz még annyit, hogy röhejes 1000 Ft-os bruttó órabéres álláshirdetések vannak Gy-M-S megyére és a 80%-uk győri....
2018. ápr. 2. 13:54
 8/10 anonim ***** válasza:

Persze, ez az én verzióm. (Amit tennék a helyedbe). De persze a döntés a tied. Én is csak azért javasoltam ezt, mert szerintem 50-55 körül fizikai melók már nagyon nem fognak szóba jönni. (Nem hívnak be interjúra).

Vállalkozni nem akarsz?

2018. ápr. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a buszsofőrködés jó ötlet és azt még öregen is sokan csinálják, szóval hajrá! :)
2018. ápr. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Vállalkozási ötletem nincs és sok pénzem sem lenne rá. Csak olyan kisvállalkozást tudnék elképzelni ahol én is dolgozom. Gondolkodtam takarító, kertgondozó "cégen", de itt még az 1000 Ft órabért is sokan sajnálják, hivatalosan, főállásban ennek a dupláját kellene kérni. Érdekes dolog ez, mert , pl , ha hívnak az emberek egy szobafestőt, asztalost stb. azok annyi pénzt kérnek és kapnak is , hogy az már túlzás...
2018. ápr. 2. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!