Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mennyire függ össze a matemati...

Gábriska1991 kérdése:

Mennyire függ össze a matematika az informatikával, programozással, számítástechnikával?

Figyelt kérdés
Matematikához sajnos butácska vagyok, azonban úgy érzem szívesen foglalkoznék számítógépekkel, és szívesen elvégeznék egy ehhez fűződő tanfolyamot. Lenne értelme megpróbálnom, vagy ha nem megy a matematika inkább próbálkozzak mással?

2018. ápr. 10. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Matematika az alapja az egész informatikának.

Azonban ez nem azt jelenti, hogy szükséged van egy rendszergazda OKJ-hoz, kettesnél jobb matek érettségire.

Pl.: Biciklizésnek is kőkemény fizika az alapja, rengeteg tényezővel.

Mégis tudsz úgy biciklizni, hogy nem ismered őket tudatosan. :)


Szóval van egy szint, amíg nincs szükséged a matekra, mivel a technika lehetővé teszi, hogy ne kelljen.


A programozás bizonyos szintjéig sem kell matek, azonban ahogy egyre mélyedsz a témában úgy fog kelleni.

2018. ápr. 11. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Matek az alap benne, koordinátarendszer ismerete meghatározó, nem beszélve a számolási műveletek ismeretével.

De ezek tanulhatók,felesleges dolgok nem lesznek benne, mint pl. matek érettségin.

2018. ápr. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! :)
2018. ápr. 11. 11:05
 4/11 anonim ***** válasza:

Informatikusként:

Nem is értem, hogy jött a kérdéshez a koordinátarendszer fogalma...

Ha nem szeretnél külön matematikai modellezéssel foglalkozni, akkor bőven elég a logikus gondolkodás.

Ha szoftverfejlesztő vagy, ott még csak-csak elkél néha egy kis matek, ami alatt azt kell érteni, hogy 2-3 havonta jön szembe egy olyan kaliberű probléma, amit nehéz kezelni.

De ha IT Ops/DevOps/rendszergazda/system engineer/stb. szeretnél lenni, ott a kollégáim alapján még sokkal ritkábban kell a konkrét matematikatudás.

Ezzel szemben elrettentésképpen: Ha egy közepesen bonyolult feladatot sem tudsz elemi vagy nagyon kicsi részekre bontani (~ algoritmizálni), akkor el se kezdd, ez a tudás majdnem mindenhol napi szinten szükséges, nem fog menni, és szenvedni fogsz attól, hogy miért kell ennyi "hülyeséget" megcsinálnod, "miért nem jó az úgy ahogy van".

Mivel kóklerből egyre több van, nem ajánlom, hogy te legyél az N+1.

2018. ápr. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Ugyan nem dolgoztam ezeken a területeken, de erős a gyanúm, hogy a következő területeken sem kell a négy alapműveletnél sokkal mélyebb matek:

Frontend, adatbázisfejlesztő, projektmenedzser...

Természetesen, ha azok, akik ebben dolgoznak, mást mondanak, akkor nekik higgyetek.

Kiegészítésként az első válaszolónak: Igen, a matek az alapja mindennek, de ez a napi operatív munkában kevesebb mint 1%-ot tesz ki( a részemről sajnos :( )

2018. ápr. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Ypszilon1980 ***** válasza:

Programozással összefüggésben kérdezte a Kérdező, de még nem tudjuk mire kell neki, ezért írtam. A koordinátákat kell tudni, különben nem fog tudni pl. egy kijelzőre kirajzolni valamit, de persze nem mindenhez kell nagy matek tudás.

Erre való pl. arduino, raspberry, stb.. ott ezeket meg lehet tanulni.

2018. ápr. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#3 Segghüye azért nyilván nem vagyok, csak nekem mindig inkább az angol, a történelem meg ettől nem messze álló tárgyak mentek, a matekkal mindig bajlódtam. De persze azért megtudom tanulni ha nagyon arról van szó. :) De ha (amint mondjátok) "elég" a logikus gondolkodás, akkor azt hiszem megpróbálok valamit. A következő kérdésem ha még esetleg erre járnátok az lenne, hogy mit ajánlanátok? :) Rengeteg féle elnevezésű tanfolyamot láttam.
2018. ápr. 13. 10:13
 8/11 Ypszilon1980 ***** válasza:

Nem is tudom, szerintem előbb neten tanulmányozd a dolgokat, kisebb fejlesztőeszközökkel szerintem.

De, hogy milyen tanfolyam jó neked, azt te döntsd el, kezdj bele valamibe, ami nem drága, nem olyan sok idő és akkor kapsz egy képet.

2018. ápr. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyetem: ugyan igénytelen, de 4-6-8 hónap alatt senkiből nem lesz még gyakornok sem, hiába látott már kódot.

Ha pedig nem csak lábat szeretnél lógatni, akkor úgyis érdekes lesz és az a 3.5 év nem olyan hosszú idő egy karrierhez képest.

2018. ápr. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Programozni otthon fog megtanulni, nem a suliban. Tanfolyam sokkal konkrétabb, mint az egyetem,nem mellesleg meg is utáltathatják vele a ranulást.
2018. ápr. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!