Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Gazdaság informatikus OKJ?

Gazdaság informatikus OKJ?

Figyelt kérdés

Sziasztok. (Remélhetőleg) jövőhéten végzem, mint gazdasági informatikus egy OKJ-s 54-es képzésen. Akinek esetleg van egy kis tapasztalata e téren tudna nekem mesélni? nem várok milliós fizetéseket, és nem várok nagy dolgokat pályakezdőként. a következő kérdéseim lennének:

-mit várhatok egy ilyen szakmától, mint pályakezdő?

-könnyen el lehet helyezkedni ebben a szakmában?

-Mennyi az pályakezdő fizetés? (olvastam nagyon sokat róla, de nem tudom, hogy minek higgyek)

köszönöm előre is :)



2018. máj. 24. 11:59
 1/2 anonim ***** válasza:
50%

Ezek pontosan azok a kérdések, amire jelentkezés előtt, de legkésőbb a képzés alatt tudnod kellene saját magadtól válaszolnod.


Egyébként erre nem lehet válaszolni. Gazdaságinformatikus, mint állás, nincs. Olyan van, hogy programozó, rendszergazda, üzleti elemző, stb. Te melyik vagy?

2018. máj. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mit várhatok egy ilyen szakmától, mint pályakezdő?


Ez a kérdés megválaszolása kissé bonyolult és egyén függő. Ez a szakma viszonylag kicsit sokrétű én személy szerint három nagy részre osztanám.


1 Gazdasági szakember

2. Informatikus, aki adatbázisokkal és információs rendszerekkel foglalkozik.

3. Projektekbe közre működő szakember és adatszolgáltató


Alapvető, ahhoz, hogy ez a három jól tudjon működni, remek probléma megoldóképesség szükséges. Valójában az ennél a szakmánál különösen elmondható az, hogy folyamatosan kell tanulnod és fejlesztened saját tudásod. Azt meg, hogy gyakorlatba ezt, hogy tudod átvenni ez szinte csak rajtad múlik.


Megmondom őszintén, hogy ebbe a szakmába elmondható, hogy nincs két munkahely, ahol egy gazdasági informatikus feladata, munkaköre ugyanaz lenne. Mivel itt különösen bele kell tanulnod a cég, vagy a szervezet informatikai, illetve gazdasági rendszerébe, különösen a számvitelibe.


Igazából nincs két cég vagy szervezet, ahol egyforma lenne az információs rendszer működése, vagy akár a pénzügyi, illetve számviteli rendszer.


Könnyen el lehet helyezkedni ebben a szakmában?


Ez részben rajtad és részben szerencsén múlik. Saját példámból kiindulva könnyen eltudtam. Itt viszont meg kell jegyezem engem nagyon érdekelt mindig is ez a szakma. Van belőle OKJ és remélem nem sokára diploma is, továbbá pénzügyi-számvitel OKJ is (amit használok is a mindennapokba és egyáltalán nem bántam meg.


Szerintem ha alapjába véve hamar tanulsz és jó a problémamegoldó képességed, akkor nem lesz semmi probléma.


Mennyi az pályakezdő fizetés?


Amennyiben szervezetnél helyezkedsz el a garantált bérminimumot, vagy közismertebb nevén szakmunkás minimálbért fogsz kapni. Ha cégnél, akkor szakmunkás minimálbért, illetve attól felfele.


Minden attól függ, hogy milyen feladatot szeretnének szakmán belül rád bízni. Arra készülj fel, hogy pályakezdőként nem fognak rád bízni nagy volumenű feladatokat, inkább kissé kóstolgatni fognak és ha tanulékony vagy és jó problémamegoldó készséggel rendelkezel, akkor kapsz majd komolyabb, összetettebb munkákat is, nyilván ez már fizetés emeléssel is jár.


Hidd el tapasztalatból írom, ha te neked igazán van rálátásod affinitásod a szakmába, kincset fog érni a cégnél. Ha meg nincs, akkor középszerű maradsz, vagy szakmát váltasz.


Ha bármilyen kérdésed van nyugodtan írj, privát üzenetet

2018. máj. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!