Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hol végezhet el egy nagyon...

Hol végezhet el egy nagyon enyhén fogyatékos ember valamilyen tanfolyamot amivel érezheti, hogy ő is hasznos és tevékeny ember?

Figyelt kérdés
Testvérem enyhén értelmi fogyatékos és szeretne tanulni és dolgozni valamit. Igazából ő valahol a demens és normál határon mozog, Más szellemileg visszamaradott emberek között nem érzi jól magát, hiszen rajta alig észrevehető ez a demencia. Viszont normál környezetben meg nem állja meg a helyét. Segíteni szeretnék de nem tudom hogyan. Jelenleg csak otthon ül egész nap, és ez nem tesz jót neki. (Szabolcs megye)

2018. máj. 26. 10:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez azért sok minden függvénye. Mihez ért, mihez van kedve, mire van inkább hajlama, mit bír( monoton ismételt feladatot, mint némely autista, vagy megbírkózik változatos feladattal, vagy inkább fizikai munka érdekli, esetleg állatgondozás)stb, stb.

Munkaügyi Központnak vannak tanfolyamai. Pl gyógymasszőr, kertész. De kérdés, mennyire tud tanulni.

2018. máj. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Matematika semmilyen szinten nem megy neki, és elég kalandozó a figyelme. Kertészkedésre, virágkötészetre gondoltam első sorban, mert az valamilyen szinten lekötné. Munkaügyi központot megkérdezem, bár ő leszázalékolt és nem munkanélküli. Leginkább egyesületekre lennék kíváncsi, hogy szoktak e indítani képzést, de google ebben most nem akar a barátom lenni, azért is gondoltam kiírom ide, hátha volt más is hasonló helyzetben.
2018. máj. 26. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!