Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Klímaszerelőnek szeretnék...

Klímaszerelőnek szeretnék tanulni és érdekelne mennyire van rá igény?

Figyelt kérdés
Olyan ember véleménye érdekelne aki vagy Hűtő-, klíma- és hőszivattyú berendezés- szerelő vagy van a környezetében ilyen végzettségű ember. Mennyire keresett szakma?

2018. aug. 1. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Van ismerősöm, akinek ez a szakmája.

Szezonban 48 órás munkaidő is kevés lenne. Télen karbantartanak. Egy nagyobb vállalkozásnál dolgozik.

Sokat maszekol is.

2018. aug. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóval van munka, köszönöm a választ.
2018. aug. 1. 11:31
 3/5 anonim ***** válasza:

A keresleti oldalról mondom, hogy alig lehet normális klímaszerelőt találni, ráadásul egyre forróbb az éghajlat. Végtelen mennyiségben lesz munkád, csak pár tipp:


1/ Tanuld meg RENDESEN a szakmát, sok a kókler

2/ Mivel ez főleg szezonális munka, legyen +1 szakmád, célszerűen vízvezeték-, gáz- vagy hasonló szerelő

3/ Tanulj meg németül és angolul

4/ Feküdj rá a marketingre, csinálj honlapot magadnak és hirdess a facén/google-ön!

2018. aug. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Pontosan erre gondoltam én is. Pont ezen gondolkoztam, hogy egyre melegebb lesz ezért klímákra szükség lesz.
2018. aug. 1. 12:04
 5/5 anonim ***** válasza:
82%

Azért ez nem fenékig tejfel... és nem ilyen egyszerű, az árnyas oldaláról meg a valóságról senki nem beszél, én sokat tudnék mesélni mert ebben a szegmensben dolgozok. Sok ilyen kérdés van itt az oldalon, de mielőtt belevágnál azért tájékozódj, inkább elsőkézből szakmabeliektől, akik a mai napig aktívak (korrekt szakemberekre gondolok itt nem pedig kóklerekre) Egy link:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..


A vállakozói élethez pár fontos dolgot megemlítek, amit nem árt ha tudsz. Egy ilyan vállalkozás elindítása ma itthon nagyon sokba van, tehát kell hozzá tőke rendesen, ha ez nincs akkor bele se vágj. Ami fontosabb maga az alap ez elmélet és gyakorlat, sajnos egy OKJ képzés alatt senki nem fog neked saját rutint adni és ez ebben a szakmában 10 év után kezdődik. Ha eltöltöttél ennyi időt benne akkor azt mondom már láttál valamit és értesz hozzá, én a mai napig tanulok valami újat és lassan 30 éve dolgozom a hűtős/klímás szektorban (mikor milyen pozicíóban).


A legtöbb pénz a cégalapításhoz kell ha több emberes vállalkozásról van szó, ezt nem részletezem, mert itt multimilliókról van szó tőke szerűen és kétlem hogy az országban ez sokaknak rendelkezésre áll. Nézzük a gyakorlatban az egyszerű egyéni vállalkozóit, ez még az olcsóbbik a céghez képest, de ide is kell jócskán tőke, viszont nem kell milliókat zsebben tartanod fizetésként az embereknek. Ma 3 fő szektorra osztható a klímás szakma, ha konkrétan légkondicionáló berendezések szereléséről van szó, ez 3 fajta külön vizsgát jelent hétköznapi nyelvre lefordítva kisteljesítményű klíma, közepes és a nagyobb ipari (ezek már nem split klímák). Nem részletezem hány fajta otthoni lakás klíma van, a lényeg hogy mindegyikhez értenie kell a szerelőnek, nem csak üzembehelyezni, hanem javítani és karbantartani is. Ilyenek pl. az adagolók,(szelepek), kompresszorok, kalorikus-rendszerek cseréje javítása, amihez megfelelő gyakorlatot szerezni évek... Egy pályakezdő vállalkozónak nincsenek referenciái így hiába csinál szép weboldalt és hirdetget, a munkákat az ismertebb kisebb-nagyobb cégeknek vagy vállalkozóknak adják. Én sem bíznék egy több százezer forintos klímát egy kezdőre, de szerintem ezzel mindenki így van.


Van munka az igaz, nem hazudnak a hozzászólok, csak ezeket a munkákat nem neked fogják adni, legalábbis az első pár évben biztos hogy nem, amíg nem leszel ismert és elismert a szakmában. Az, hogy egy hónapban egyszer csörög a telefon meg az ismerősöknek szerelsz, abból sem te, sem a vállalkozás nem fog megélni. A könyvelőt, a kamarát, a céges bankszámlát, a járulékokat (adókat), és klímavédelmi díjat, az akkreditációt is fizetni kell és ezt akkor is pengetni kell ha nincs bevételed. Gondolom nem csak földszinten akarsz szerelni, hanem evidens minden munkát elvállalsz (megjegyzem el is kell) így szükséged lesz iparilétrákra, állványokra és alpintechnikai felszerelésre. Ha csak alsóhangon számolom az összes OKJ-t a HR szektor és F vizsgát, az alpin vizsgát, az ADR vizsgát és minden engedélyt (gondolom elektromos képesítésed nincs így azt is számolva) +minden OKJ-hoz a vizsgadíjat is kb. 1,5 milla. Ha, folyamatosan tanulsz és vizsgáról vizsgára haladsz akkor 2 max 3 éven belül minden papírod meglesz, hogy bármilyen klímás munkát eltudj vállalni. Ha megvannak az engedélyek, akkor kiválthatod az egyénit és bejelentkezhetsz a hatóság online rendszerébe (ezzel válsz aktív klímássá), természetesen ezért évente kétszer fizetned kell a kormánynak az új szabályozás szerint az EU-n belül minden klímásnak.


Ha ez mind megvan, akkor kell még egy melósautó (lehetőleg teher hogy minden beférjen) ezt használtan 1 milla körül szerintem már lehet kapni, majd jön a felszerelés beszerzése ha rám hallgatsz akkor csak is új gép. Kellenek hűtős/klímás kéziszerszámok, fúró/vésőgépek, áttörő/marófejek, porelszívó, lefejtő gép és palack, gáztömlők, adapterek és csatlakozok, mérő és vákuumóra aparát, és szivattyú, palackmérleg. Meg persze beszerezni a megfelelő iparigázt/hűtőközeget nyomáscsökkentőt, villanyszerelési szerszám, multiméter/lakatfogó, gázszivárgásmérő stb... pár dolgot kihagytam de úgy 3 millából ezek beszerezhetők újonnan.


Végeredmény: OKJ vizsgák engedélyek 1,5 + kocsi 1 + szerszámok/gépek 3 + létrák/állványok 1 milla = Összesen= 6,5 millió forint kb. ezzel lehet számolni egy ilyen vállalkozásnál...

2018. szept. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!