Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » A Vám- jövedéki- és termékdíj...

A Vám- jövedéki- és termékdíj ügyintéző OKJ-val mennyire lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Nyilván azoktól kérdezem, akiknek esetleg van ilyen végzettségük, és van benne tapasztalatuk. Elolvastam,hogy miről szól a képzés, tetszene is, azt viszont nem tudom,hogy van-e értelme elvégezni. Már van egy diplomám úgyhogy valami értelmeset szeretnék még tanulni.

Köszönöm ha valaki tud segíteni!


2018. aug. 28. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

"Már van egy diplomám úgyhogy valami értelmeset szeretnék még tanulni."

Ha már valakinek van egy diplomája,az nem kezd el OKJ-t tanulni, hanem megy MSC-re, vagy PHD-re..

Úgyhogy neked szerintem nincs diplomád.


És még annyit, hogy ezzel a mit sem érő okj-vel max.100 magasba kereshetsz.

Diplomával pedig jóval többet.

Szerintem Te ne etess másokat azzal, hogy te diploma mellé okj-t tanulsz.

Mert még azt elhiszem, hogy okj mellé diplomát tanulni, de fordítva erősen kétlem.

2018. aug. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Úristen. Csak tudnám, hogyan találnak meg itt engem minden egyes kérdés alatt direkt kötekedő, agyatlan, rosszindulatú emberek.

Igen van egy diplomám, de mivel nem abban a szakmában szeretnék elhelyezkedni, és itt van a szeptember, ezért gondoltam tanulok valami teljesen mást még estin. Egyetemre nem szeretnék már járni,plusz a felvételiről is teljesen lecsúsztam,mivel januárban államvizsgáztam, és volt elég tennivalóm akkor mikor be kellett volna adni újra a felvételit. Nem tudtam,hogy egyetem után nem szabad OkJ-ra menni. Ez a képzés tetszik amit leírtam, de természetesen véletlenül sem a kérdésre válaszoltál. Most elsősorban nem a haaaatalmas fizetésre hajtok, hanem arra, hogy legyen egy olyan szakmám amivel el tudok helyezkedni, ha már az egyetemi szakommal mellélőttem.

Ritka buta vagy, és bölcsebb lettél volna ha nem írod meg a hozzászólást. Még viszonylag kultúráltan válaszoltam neked, pedig első nekifutásra majdnem elküldtelek oda ahova gondolom, de nem akarom,hogy egy ilyen ember miatt tiltsanak.

Esetleg beszámolhatok a 3 és fél év egyetemi tanulmányaim alatt tanult tárgyakról, a szakdolgozat témámról, a kutatásaimról, az államvizsga tételeimről, magáról az államvizsgáról, a jegyeimről, vagy lefényképezhetem az oklevelem, küldhetek róla egy másolatot. Esetleg felhívhatod a gyakorlati helyem, ahol a féléves gyakorlatom töltöttem tavaly ősszel.

De igazad van, egyetem után senki a világon nem ment el szakmát tanulni. Aki ilyet tenne az idióta vagy hazudik ugye? Ha a továbbiakban folytatod a kötekedést, jelentem a moderátornak mert unom hogy állandóan valaki szétbarmolja a kérdéseim.


Olyan írjon, aki érdemben hozzá tud szólni a témához. Köszönöm!

2018. aug. 28. 13:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Na.

Első vagyok.

Bocsánatot kérek, ilyen indulékony vagyok.

Elnézést.


Tehát.

Na akkor.

Elmehetsz nyugodtan.

Matek kell oda, kemény bérszámfejtés, irodalom is kell.

Nem olyan nehéz ezt elvégezni.

El lehet helyezkedni nyugodtan, pl vámhivatalnál, vagy revizor is lehetsz.

Ha jól tudom 6 hónap, de lehet , hogy 2 év.

Igen, van értelme elvégezni, miért ne lenne.

Ha ez érdekel, menj ennek.

2018. aug. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!