Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Önköltséges formában fogok...

Önköltséges formában fogok tanulni szeptembertől távoktatási formában. Hallgatói szerzodest meg lehet szüntetni, ha otthagyom az egyetemet?

Figyelt kérdés
Szeretném kipróbálni az egyetemet, de nem vagyok benne biztos, hogy vegig akarom csinálni mind a hat félévet, szóval az a kérdésem, hogy ilyenkor csak az adott félévet kell kifizetnem, a hátralévőt nem? Tehát a hallgatói szerződés csak egy félévre szól, ugye?
2018. aug. 29. 01:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Félévente kell befizetned a tandíjat. Ha megszünteted a hallgatói jogviszonyodat vagy passziváltatsz egy félévet, akkor azt nem kell kifizetned.
2018. aug. 29. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez teljesen biztos? Mert így lenne logikus, viszont a hallgatói képzési szerződés alapján nekem nagyon úgy tűnik, hogy a képzés teljes idejére szól a szerződés. Úgy szól, hogy 6 félévre 1.380.000 Ft, amelyet félévente kell befizetni. Ha félévre kötelezném el magam, akkor semmi gond, csak ez nincs leírva egyértelműen és így kicsit furcsa volt.
2018. aug. 29. 02:01
 3/5 A kérdező kommentje:

Az önköltség képzésre érvényes önköltség szerződésben feltűntetett összege a hallgatói jogviszony alatt nem módosítható.


A Hallgató tudomásul veszi, hogy költségtérítéssel kapcsolatos bármely kedvezmény, így különösen részletfizetés, vagy a költségtérítés részbeni elengedése csak és kizárólag akkor adható, ha ezt a Egyetem jogszerűen elfogadott és kihirdetett szabályzata lehetővé teszi. Bármely kedvezmény csak az erre vonatkozó szabályzat (szabályzat-módosítás) kihirdetését követő szemesztertől igényelhető.

2018. aug. 29. 02:09
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez magyarul azt jelenti, hogy neked fixen 230 000 Ft./félév lesz a tandíjad és ezt nem változtathatják meg a képzés ideje alatt, azaz ameddig az egyetem hallgatója vagy (ha jövőre ugyanezt a szakot már 300 000 Ft./félévvel kínálják, akkor ez nem fog rád vonatkozni, továbbra is a régi díjat kell fizetned). Nem tudom érthető-e? Tehát a szerződés ezen része csak arról szól, hogy mennyit fogsz perkálni félévente a képzésért, de nem arról szól, hogy kötelező leszel kijárni mind a 6 félévet. Ha 2 félév után felmondasz, akkor kifizettél 2x230 000-et a képzésért, azon túl nem követelhetnek semmit, mivel nem vagy már az egyetem hallgatója. Sőt! Ha nem sikerül 6 félév alatt végezned a képzéssel, akkor a 7. és minden további félévért is fizetned kell még a tandíjat az 1 millán felül.


A részletfizetés azt jelenti, hogy ha nem tudsz egyben kifizetni 230 000-et a félévért, akkor fizetheted úgy is, hogy havonta (vagy amilyen konstrukcióban megállapodtok az egyetemmel) a félév ideje alatt.

2018. aug. 29. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget és bocsi az amatőr kérdésért. Szuper, úgy döntöttem, belevágok. Érdekel a szak és így munka mellett legalább fejlodom minden téren. :)
2018. szept. 1. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!