Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen tantárgyak eredményeit...

Milyen tantárgyak eredményeit viszem a gimiből és melyik tárgyak érettségi eredménye számít bele a pontokba, ha az Állatorvosi Egyetemre szeretnék jelentkezni?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy emelt biosz és kémia alap követelmény és ez már a plusz pontokat ki is maxolja.

2018. okt. 2. 14:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, igen két kötelező emelt kell az állatorvosira (biosz és kémia). Hogy milyen jegyek számítanak be az attól függ, hogy melyik pontszámítás lesz számodra kedvezőbb a kalkulálás után, a rendszer autómatikusan a számodra kedvezőbbel fog számolni. Ha nagyon jók az emeltjeid, akkor a biosz és kémia emelt érettségi pontszám kétszerese + 100 pont (össz:500 pont) ez picit rizikósabb, mert kettesével veszted így a pontokat. Ha pedig a másik, ami gyakran kedvezőbb szokott lenni, akkor pedig a 11 és 12 évvégi jegyek (nyelvtan és irodalom átlaga egyben, matek, töri, valamilyen nyelv és egy választott természettudományi tárgy (biosz, kémia, fizika, föci) (max. 100) És ezekre jön még az érettségik átlaga (max.100), plusz az emelt eredmények pontjai (max.200) és a plusz pontok (max.100)... (össz:500 pont)


Mostanság az orvosi/állatorvosi/fogorvosi egyre halad a 440 ponthoz és fölé, úgyhogy fel kell kötni a gatyát, mert évről-évre nehezebb bejutni. Viszont ha jól tudom 2020-tól megváltozik a pontszámítás, ahoz nem tudok hozzászólni, de ha akkor, vagy az után érettségizel, akkor lehetnek változások. De szerintem még 2019-ben marad a jelenlegi számítás.

2018. okt. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*automatikusan
2018. okt. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2018. nov. 12. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!