Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Egy fotográfus OKJ vizsga...

Egy fotográfus OKJ vizsga hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát kérem, akik voltak már ilyenen.

2018. okt. 25. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Melyik részére vagy kíváncsi? Van egy elméleti vizsgarész, amit nagyjából az érettségihez tudnék hasonlítani (szaktárgyakból nyilván), illetve van egy gyakorlati rész ami meg nyilván az adott gyakorlati feladat megvalósításáról szól (ezek külön napon vannak általában).
2018. okt. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia! Igazából az egészre :) előtte állok és szeretnék tájékozódni.
2018. okt. 26. 00:22
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
ha előtte állsz, akkor nyilván vannak tanáraid, akik felkészítenek a vizsgára. mi lenne, ha tőlük kérdeznéd meg, hogyan zajlik a vizsga, amire nekik kell felkészíteniük? nyilván ők láttak már néhány ilyet és egészen pontosan el tudják mondani, hogyan zajlik - nem is ártana, ha megtennék, különben hogyan készítenek fel rá?
2018. okt. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az erettsegibol vizsgabol kiindulva már csak azért sem tanároktól érdeklődnék, mert nekik teljesen más élmény egy érettségi vizsga, mint a diákoknak:) ezért informalodnék inkább olyanoktól, akik diákként estek át a vizsgán. Az oktatóim pedig nem okj-t végeztek, hanem művészeti egyetemen tanultak, az megint más élmény.
2018. okt. 26. 22:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Gondolod, vagy kérdezted tőlük? Mert ha csak gondolod... Nem kellett, hogy elvégezzék az OKJ tanfolyamot. Csak annyi, hogy a vizsgán részt vegyenek, mint a képző intézmény képviselője, illetve vizsgabizottsági tag. Az meg rendkívül hétköznapi előfordulat.

És, bár az állam nyilván azt mondaná, ez nincs megengedve, az elmúlt vizsgák anyagai az oktatói körökben csak-csak forognak.

2018. okt. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szerintem az érettségi és minden más vizsga is erősen túlmisztifikált. bemész, tételt húzol, kifejted, értékelik és vége. ha tudod az anyagot, akkor nem történik semmi különös, a leírtak szerint végigcsinálod és túl vagy rajta. ha lövésed sincs semmiről, akkor meg mindegy, hogy mennyit akarnak segíteni a vizsgáztatók és mit mondanak róla mások, mert akkor teljesen máshogyan, mintha kínhalált halnál éled meg.


érettségiztem is, szakvizsgáztam is, nyelvvizsgáztam is, egyikről se tudnék semmi különlegeset mondani, amit még nem írtam le. nem az a kérdés, hogy hogyan zajlik a dolog, hanem hogy te mennyire vagy felkészült a vizsga anyagából. persze némi vizsgázási rutin sem árt, hogy az ilyen helyzetekre ne görcsölj rá, de nyugi, az állásinterjúk és az üzleti tárgyalások se lesznek semmivel jobbak, ha nem tudsz változtatni a hozzáálláson. tedd meg, amit lehet és törődj bele, hogy bármi lehet a végeredmény. ha nem sikerül, akkor legfeljebb újra próbálod.

2018. okt. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az például nem mindegy, hogy tesztkérdésekre kell-e felkészülni (azon belül 3 válaszból csak egy jó, vagy teljesen szabadon), vagy írásbeli dolgozatra, vagy szóbeli kifejtősre.

No meg a gyakorlati feladatválasztéka sem.

És eleve az sem mindegy, hogy az elméleti vizsga témakörei miből-honnan-mennyire származnak. Ez utóbbival kapcsolatban látom, hogy ha annyit tudunk, hogy egy szakmai vizsgakövetelmény leírásban egy bajusz mögötti, egy témakört felölelő kifejezés van, akkor azt bizony a vizsgakérdéseket összeállítók úgy értelmezhetik, ahogy akarják, szakmunkás-technikus-főiskola-egyetem szintek között lépdelve, és mivel a kérdések eldobósak, nincs visszacsatolás, és eleve nincs kommunikáció sem vizsgáztatók és kérdésösszeállítók között, tehát a kérdésösszeállító sosem okul.

Origós nyelvvizsgára sem (csak) TELC-es feladatlapokból készítik fel az embert a tanfolyamon.

Hát ezt csak így egy évtized OKJ-s tanfolyamos és vizsgáztatós részvétel után, amiben legtöbbet közreműködtem, annál az elméleti jellege közben háromszor változott és ha én mennék fizetősre, én is elvárnám a pontos tájékoztatást és célzott gyakorlást.

2018. okt. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!