Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mozdonyvezető szeretnék...

MateSomogyi kérdése:

Mozdonyvezető szeretnék lenni. Lenne pár kérdésem, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Szóval elhatároztam, hogy mozdonyvezetői pályára lépnék, de lennne pár kérdésem ezzel kapcsolatban.


Tudom, hogy van egy viszonylag "kemény" egészségügyi vizsgálat. Elmondanátok ezzel kapcsolatban a kizáró okokat. Egyszer eltört a kezem, műteni is kellett, de teljesen összeforrt, mára semmi baj nincs vele. Meg egyszer megrándult a térdem. Ezek szerintetek meggátolnának a "továbbjutásban"?


Ezután van valamikor az az általam nagyon várt tanfolyam, melyről azt olvastam, hogy villamos üzemeltetésű gépre kb. 2 millió forintba kerülne a képzés. Ebből van ingyenes is, mint az egyetemeken, vagy csak ez áll rendelkezésre? Tudom, hogy a vizsga letételének feltétele a betöltött 20. életév, és az érettségi, (melytől annyira nem félek, emelt matekot, fizikát fogok tenni.)


Válaszaitokat előre is köszönöm.



2018. nov. 3. 20:18
 1/2 A kérdező kommentje:
Tudom, egyszer már kiírtam egy hasonló című kérdést, de most kifejezetten a képzésre mentem rá, nem a szakma dolgaira. Akit ez zavar, elnézést kérek tőle.
2018. nov. 3. 20:26
 2/2 anonim ***** válasza:

Akkor pont lemaradtál róla, mert most Szeptemberben indult mv képzés a MÁV-nál.


A tanfolyam ingyenes, sőt fizetést és munkásszállót is kapsz, de ha nem végzed el, akkor milliós összegeket kell visszafizetned, szóval jól gondold meg! Mv-nek akkor menj, ha szereted a villamosságot, szeretsz mögé látni a dolgoknak (hogyan működik a mozdony (alkatrészenként), stb.) és szó szerint meg tudod tanulni a több száz oldalas utasításokat, amik egyébként jogi blablák, de nélkülözhetetlen a tudásuk a biztonságos vonatközlekedéshez. A tanfolyam elvégzése után elvileg alá kell írnod, hogy x évig a MÁV-nál dolgozol, a pontos időtartamot most nem tudom mennyi.


"Egyszer eltört a kezem, műteni is kellett, de teljesen összeforrt, mára semmi baj nincs vele. Meg egyszer megrándult a térdem. Ezek szerintetek meggátolnának a "továbbjutásban"?"


Nem kizáró ok, nyugodtan próbálkozhatsz. Legyél jó kondiban (értsd: a normál BMI tartományban legyél, alatta/fölötte kizáró ok), ne legyen nagyon rossz a látásod és juss át a pszichológiai vizsgálaton, nagyjából ezek a legfőbb dolgok.


A felvételi teszthez érdemes átnézni a fizika könyveidet, ha vannak, de igazából csak egyszerűbb számításokat kell tudnod levezetni, pl. hány méteren áll meg a vonat, fékerőszámítás, stb. Aztán legyen elképzelésed arról, hogy hogyan kell vezetni egy vonatot, mi a mozdonyvezető dolga és persze nem árt, ha legalább a MÁV-nál használt mozdonyokat ismered. A pályákat nem tudom kérdezik-e, de a főbb vonalakat azért illik ismerni.

2018. nov. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!