Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Van olyan budapesti egyetem...

Van olyan budapesti egyetem vagy főiskola, ahol engedélyezik, hogy egy szakmán belül tantárgyakat állítsak össze?

Figyelt kérdés

Például ha CSTTK (Csillagászati Természettudományi Kar) indulna csillagász szakon a következő tantárgyak lehetnének, amelyek hozzá kapcsolódnak:

csillagászat,

asztrofizika,

kertészet,

gépkertészet,

műszaki ismeretek,

matematika,

programozás,

űrkutatás,

földrajz,

geológia



#csillagászat #CSTTK #Csillagászati Természettudományi Kar
2018. nov. 13. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
2018. nov. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg egy diáktól fogják megkérdezni a rektorok, hogy mit tanítsanak, miből vizsgázzon a diák, és hogy ezért milyen papírt adjanak a suli nevével a tetején. :)

Csillagászat, kertészet... :DD

2018. nov. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Bizonyos kereteken bellül, a kreditrendszer bevezetése óta ez mindenhol lehetésges. Persze ezek a keretek lehet, hogy kissé merevnek fognak tűnni, ha asztrofizikát kertészetttel karod párosítani. :Ds
2018. nov. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Előfordulhat, hogy elindul egy ilyen CSTTK? Szerintem az emberiség jövője függ tőle. Még néhány kiegészítő tárggyal: biológia, kémia, egészségtan.
2018. nov. 24. 14:46
 5/9 A kérdező kommentje:
Válasz Csillagászat, kertészet-re: milyen nagyszerű dolog lenne, ha a Marson kinyílna a tulipán. :)
2018. nov. 24. 17:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez igazán logikus. Indítsunk egy szakot, amit a következő száz évben mondjuk talán 30-40 ember fog tudni kihasználni az egész Földön. Kifizetődőnek tűnik bármelyik egyetemnek. Talán még állami támogatást is kap. Elég nagy butaság, hogy inkább különböző szaktudású embereket akarnak küldeni, akikből több ezer van, és egyéb jellemzőik alapján is tudnak közülük választani.

[facepalm]

2018. nov. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Elég szomorú, hogy csak 30-40 ember tud kihasználni egy ilyet. Már észrevehetők, hogy a földön nincs elég növényi élelmiszer. Élelmiszer válság van. Bejöhetne a kertészet mellé a mezőgazdasági ismeretek. Mindig az a tantárgy lenne kötelezően elvégzendő, ami a legproblémásabb az életben. A kertészetet és a programozást szerintem sokan választanának. Úgy is lehetne indítani a szakot, hogy mindent kell tanulni és úgy is, hogy minimum 3-at kell választani egy félévben a kötelezőek mellé. (A gépkertészetet a műszaki ismeretek, a programozás és a kertészet után lehetne felvenni.) Egyébként nem erősködöm, valószínűleg igazatok van, lehet, hogy nem éri meg.
2018. nov. 25. 13:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem éri meg, sem az iskolának, sem a diáknak. És a merítés sem lesz túl nagy, nincs választék, tehát mondjuk végez 50 diák, abból 40 neurotikus, izomgyenge, felelőtlen, majrés, rosszul tűri a stresszt, nem tud rendesen angolul, stb. A maradékot mondjuk felküldik a következő 30 évben, és a többi mit csinál? És akkor csak egyetlen iskolának egyetlen évfolyamáról beszéltünk. Eközben lehet, hogy sokkal jobb szakemberek közül ezerszám lehet válogatni, hogy valóban el tudja végezni a feladatot, és közben ne is roppanjon meg testileg-lelkileg, ne veszélyeztesse a küldetést.
2018. nov. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
...Mármint én most pl. egy Mars küldetésben gondolkodtam, de a Földön pláne semmi értelme.
2018. nov. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!