Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Szerintetek egy villanyszerelö...

Szerintetek egy villanyszerelö okj-s tanfolyam ér annyit mint egy normàl középiskolai villanyszerelö képzés?

Figyelt kérdés
Szerintem nem, de azért érdekel a véleményetek. Középiskolàkban ezt a szakmàt minimum 3 évig oktatjàk. Tanfolyamon meg 8-9 hónap alatt el lehet végezni. Nyilvàn a tanfolyam is ugyanazt az okj-s bizit adja szóval hivatalosan megegyezik a középiskolaival. Hivatalosan egyenértékü a középiskolaival igy tudom. Na de 9 hónap az nem kevés?? Annyi idö alatt meg lehet ezt tanulni?? Ha elvégzek egy ilyen tanfolyamot akkor én szerintetek fogok tudni villanyszerelöként dolgozni vagy csak lesz egy újabb papirom és semmi se vàltozik??

2019. febr. 8. 09:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Az iskolában vannak közismereti tantárgyak is, nem kizárólag villanyszerelést tanulnak három évig. A tanfolyamok sokszor a pénzre mennek, így jogos az aggodalmad. Ettől még nem feltétlenül rossz az adott képzés, de érdemes minél többet megtudni róla, mielőtt beiratkozol. A szakmát igazán megtanulni munka közben fogod, akár suliban, akár tanfolyamon szereztél képesítést.
2019. febr. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jól írták előttem.


A magam részéről tennék hozzá a saját tapasztalataim által. Én szakközépben szereztem meg a képesítést, ott azért rendesebben megtanítják általában az embert mint egy OKJ-s akármin. A gyakorlatioktatás sokat számít, nálunk majdnem 3x9 hónap volt a suli, ennek fele gyakorlat + még hozzájött 3x1,5 hónap nyári gyakorlat. Különböző villanyszerelő cégekhez osztottak be, aktuális szakmai tapasztalat megszerzése érdekében, tehát ez ha összeszámolod majdnem 32 hónap tanulást jelent.


Ez a 9 hónap nagyon karcsú, a magam részéről kellett a suli után 2,3 év mire mindent elsajátítottam, ennek érdekében külföldön is dolgoztam, mert nem akartam várni itthon 10 évet akár egy cégnél lehúzva mire eljut ide hozzánk egy új eszköz, vagy szerelési technológia, az EU-s szabványokról nem is beszélek. Sajnos az a baj, hogy kevés a szakmai oktató és mester a sulikban, az igazi nagyok már nem aktívak, vagy nem élnek. Nekem szerencsém volt, mert jó mestereim voltak akik aktívan dolgoztak a szakmában volt aki 40 évet húzott le és utána elment oktatni, ezt nagyon jól tette igen sokat tanultam tőle. Sok múlik azon ha van egy jó oktatód aki az elméleti tanulás mellett átadja a szakmai tudását.

2019. febr. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

9 hónap mi? Heti öt nap naponta 8 óra? Vagy kéthetente egy szombat délelőtt? Ez azért marhára nem mindegy. Számoltam már ki, hogy OKJ-s tanfolyam hány óra összesen és a szakiskolai képzés 4 évére nagyjából 7 %-al több óra jött ki, ami, valljuk be, nem lehet az igen vagy nem kérdése.


De ezek a dolgok nagyon személyre szabottak, lelkiismeretes előadó kell, aki nemcsak érti, hanem át is tudja adni a tudást. Ez meg előre nem derül ki.


Mondhatnám, hogy láttam elég sok ipari tanulót a nappalos képzésben székeket cipelni és kávéstermoszt meg poharakat és tejszínes kupakokat bevinni és kihozni a terembe/ből, és tanműhelyben egy csigalassúsággal huzaloz, nyolc meg nézi tájképeket, de nem mondom, mert ez is helyfüggő.

2019. febr. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!