Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Van olyan Java OKJ-s tanfolyam...

Expolater kérdése:

Van olyan Java OKJ-s tanfolyam Budapesten ahol az érettségi és az angol nyelvtudás nem kötelező?

Figyelt kérdés

Ez a leírás csak azok számára szól akiket "zavar", hogy miért szeretnék olyat ahol nem kell angol nyelvtudás és érettségi.

Számomra egy érthetetlen nyelvtannal rendelkezik, nem úgy mint a Java nyelv. Napi szinten nézek online Java nyelven való programozást és annak a logikáját én úgy vélem, hogy értem, vagy legalábbis hamar megértem, ha valaki elmagyarázza. Ami van a Java nyelvben angol szó azt én úgy fogom fel mint a Java nyelv szavát és nem mint egy angol szót. Tudom, az érettségi is sok helyen elvárás, de mivel nem beszélek idegen nyelvet így örülök, ha év végén átmegyek angolból, nemhogy leteszem belőle az érettségit.



2019. márc. 6. 15:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Passzold ezt a szakmát, nem érdemes pénzt beleölnöd ebbe, nem lesz belőle semmi.
2019. márc. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajnos az nem elég ha csak online videókat nézegetsz. Minimum csináld szinkronba a dolgokat a videón történtekkel, illetve mindig játszadozz a dolgokkal, hogy mi lesz ha ezt így vagy úgy csinálom stb.

A matek az hogy megy? Mert nem árt az se a programozáshoz..


Egyébként meg olyan van, hogy szoftverfejlesztő OKJ ami ráadásul ingyenes, csak ugye szükséges az érettségi. Érettségi nélkül nagyon kevés esélyed van bármiféle programozó tanfolyamra, szóval erőltesd meg magad és menj át mind az 5 tárgyból legalább érettségin..


Ha egy szimpla érettségi (matekot kiemelve), nem megy, akkor meggondolandó, hogy ez a szakma tényleg nem neked való-e.

Ha nappalin nem is, estin próbáld meg, bár akkor is... *szájhúzás*


Viszont az otthoni tanuláshoz nem kell érettségi, szóval akár hobbiból tanulhatsz Java-t ha érdekel.

Ajánlanám a thenewboston Youtube videóit (Java for beginners playlist). Illetve menj fel gyors Udemy-re. Ott ki lehet fogni ingyenes tanfolyamokat. (Hotdealsuk-n vannak kuponok)


De fontos, hogy nyisd meg a netbeans-t vagy az eclipse-et és csináld a videó után a feladatokat.


Motivációnak meg ott van az, hogy egy 15 éves brit fiú hobbiból kódolgatott és az egyik telefonos appját ami AI-ra épült, most vette meg a Yahoo 30 millió dollárért:)

Minket is így ösztönöznek a tanárok egyetemen, hogy ha van ilyen hír, akkor megmutatják, hogy mikre lehetünk képesek, de ahhoz sokat kell dolgozni.

2019. márc. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!