Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Melyik az az OKJ-s kepzes...

Melyik az az OKJ-s kepzes amiutan nem kell egyetemre vagy foiskolara menni mert magaval a szakmaval el lehet helyezkedni kulfoldon is?

Figyelt kérdés
Tudom ezzel a kerdessel jo par embert kifogok akasztani es megbotrankoztatni , de egyszeruen nem tudom eldonteni melyik szakmanak fogjak neki ami majd Angliaban jol jon nekem mindenkepp ki akarok es fogok koltozni mert az egesz csaladom es rokonsagom kint el, engem a szoftverfejlesztes , rendszergazda , mobil-applikacio fejlesztes erdekel de azokhoz sajnos nem eleg az okjs kepzes , ti mit ajanlatok / ajanlanatok mindenfele szakma erdekel igazabol semmi nem okoz akadalyt , mivel kint a rokonok tobbsege komuves , burkolo , festo igy ezeken is gondolkoztam de valahogy nem tudom ravenni magam.

2019. márc. 19. 00:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Akkor miért nem Angliában tanulsz programozást? Egyetem első illetve második évére elég könnyű bejutni, gyenge magyar érettségi és egy angol közép elég is lehet. De ha a 2. év megvan, pedig fel is vesznek harmadik évre is, ami már diplomát ad.


De ha erre nincs lehetőséged, sem pedig magyarországi egyetemen, akkor az OKJ jobb mint a semmi.

Ha elvégzed az OKJ-t, mellé tanulsz online kurzusokról mint például Udemy, Edx stb, és sok időt szánsz a programozásra, akkor Angliában is lesz munkád.

Nekem például van itt kint Angliában egyetemen olyan csoporttársam, aki már vagy 10 éve dolgozik programozóként. Semmilyen végzettsége nem volt előtte ami ehhez köthető. Ha értesz hozzá, kapsz munkát. Csak azért kezdte most el az egyetemet levelezőn, mert lépcsőlépegetéshez neki is szüksége lesz rá, és a fizetés is magasabb.

2019. márc. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha érdekel, akkor HnC és HnD a neve azoknak a képzéseknek ahova elég könnyű bejutni. Az előbbi az egyetem első évével egyenlő, az utóbbi a másosikkal. Ha a HnC-n jó átlagod lesz, felvesznek HnD-re is. Ha azt is jól végzed, akkor hegetsz top up 3. évre ami BSc.

Csak leírtam ezt is érdekességként. Később szükséged lehet rá, akár évek múlva amikor az akkori munkáltatód elküld egyetemre például.

2019. márc. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ha ki akarsz menni Angliába, akkor tanulj meg angolul jól, és ott kint szerezz szakmát, az itthoni okj-t sokkal bonyolultabb ott elfogadtatni, + a szakmai nyelvet is megtanulod egyúttal.

keress olyat, ami még nincs a csapatban, pl. villanyszer elő a leírásod alapján és brigádban tudtok dolgozni, egy egész felújítást meg tudtok csinálni.

2019. márc. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!