Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » OKJ óvodai dajka tanfolyam nehéz?

OKJ óvodai dajka tanfolyam nehéz?

Figyelt kérdés

Érdekelne hogy nagyon nehezek a tételek? Nem rég Bolti eladót csináltam és ott rengeteget kellett tanulni őszintén szólva nem az erősségem a tanulás :).

Valamint miből áll egy ilyen tanfolyam? Van esélye annak hogy fiatalon alkalmaznak? (20 éves lány vagyok)


Nem rég barátnőm anyukája munkahelyén ami egy bölcsi voltam besegíteni 3 hónapig és egyszerűen imádtam hiába nagyrészt csak takarítottam néha tudtam gyerekekkel is foglalkozni bele szerettem ebbe a hivatásba egyedül attól félek hogy mivel fiatal vagyok és a velem egy korúakról alakult vélemény miatt nem alkalmaznak majd ...



2019. ápr. 8. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Az a baj, hogy ezzel szinte semmit nem fogsz keresni és a piszkos munkát végzed el. Nem a gyerekekkel fogsz foglalkozni...


Ha szereted a gyerekeket és velük szeretnék foglalkozni és azt szeretnéd, hogy ez legyen a munkád akkor menj bsc képzésre, bölcsödeire vagy óvodapedagógusknak. 3 év az egész és sokkal jobban fogsz járni, mint dajkaként. Max annyira jó ez az OKJ, hogy kapsz plusz pontot a felvételihez. :) 20 évesen még előtted a jövő. Ne ilyen munkád legyen. Persze minden munka becsülendő, de ennél többet is ellehet érni az életben, mint a legalját csinálni, ahol igazából nem is a gyerekekkel fogsz foglalkozni igazából.

2019. ápr. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ha ezt a célt választod akkor fel is kell, hogy vegyenek. Legközelebb jövőre tudsz jelentkezni, de addig is a felvételihez szükséges dolgokat le tudod tudni. Péládul a nyelvvizsgát. Simán tanárral vagy egyedüli tanulással is a következő jelenkezési időszakik le tudod rakni, ha kicsit is szorgalmas vagy. Ha nem lenne elég pontod, mert nem sikerült jól az érettségi akkor javíthatsz is belőle. Mi veszteni valód van? Ha nem sikerül a régi érettségit nem veszik el, viszont ha jobban sikerül akkor több pontod lesz. És még rengeteg időd van tanulni és majd utána dolgozni, főleg ha akik melletted vannak azok támogatnak.


De ez az én véleményem. A döntés úgy is a tiéd.

2019. ápr. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

érettségim meg van 1 éve (idén leszek 21)

egyetemre nem akarok menni nem vagyok egy nagy koponya örülök hogy épp hogy de meglett az érettségim.

OKJ itt Miskolcon május 25.-én indulna az oldalon ahol néztem 125e Ft-t ígérnek hogy majd annyi lesz a fizu...70e Ft+40e Ft(vizsgadij) az ára 3 hónapos képzés+ ajándék bébiszitter képesítés.

igazából én arra lettem volna kíváncsi hogy mennyire nehéz letenni ezt az okj-s szakmát az meg hogy mennyit fizetnek azért semleges a számomra mert párom kamionozik nemzetközibe és mindenféle felvágás nélkül mondom hogy ebből bőven meg élünk. Így nekem ez csak hobbi lenne :) Én maga a tanfolyam nehézségére voltam kíváncsi elnézést ha félre érthető, de köszönöm eddigi kedves válaszokat!

2019. ápr. 9. 13:21
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Erre is válaszolok: Ez a tanfolyam nem nehéz. Az ilyen tanfolyamokat gyerekjátékként rakod le. De azt, hogy leírják, hogy te mennyit keresel az nem biztos, hogy úgy lesz. Lehet csak 4 órára alkalmaznak az ovodán belül vagy lehet nem is kapsz kapsz munkát. Nem minden intézményben alkalmaznak dajkákat. Pont ezért mondtam, hogyha gyerekekkel akarsz foglalkozni akkor inkább menj bsc-re. Nem olyan nehéz az sem. Nem kell nagy koponyának lenni, hogy elvégezd és jobban is fogod szeretni. Csak segíteni akartam, bocsi. :)
2019. ápr. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
segítettél köszönöm 😊
2019. ápr. 9. 23:16
 6/7 anonim válasza:
100%

Bölcsődei dolgozóként dolgoztam 4 évet, én is csak megerősíteném amit fölöttem elmondtak eddig.


Nem nehéz az egyetem :) Igaz én a felsőfokú szakképzést végeztem el, mert az én időmben még pont nem indult el a bsc, de van ismerősöm aki azóta elvégezte azt is, és semmivel sem nehezebb.


A dajka okj-t én tényleg nem ajánlanám, dajkaként nagyon alja munkát kéne végezned, kevesebb tiszteletet is kapnál (sajnos)...Fiatalként nem ideális szerintem, főleg ha a gyerekekkel való foglalkozás része érdekel inkább. Tényleg még ha van időd és lehetőséged inkább tanuld ki a bölcsi vagy ovi szakmát :)

2019. máj. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kinek milyen tapasztalata van okj dajka szóbeli és gyakorlati vizsga menetével?
2020. jún. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!