Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogyan lehet belőlem földmérő?

Hogyan lehet belőlem földmérő?

Figyelt kérdés

Úgy értem van egyetemi vagy főiskolai profi oktatás ebbe az irányba, vagy pedig elegendő egy szimpla okj-s képzést kijárni?


Tanítóképzőt végeztem, általános iskolásokat tanítok, de váltanék, mert régóta érdekel a földmérés, igaz semmit nem tudok róla. :)



Hol van jó képzés, hol érdemes tanulni?


És végzés után mi szükséges ahhoz, hogy hivatalosan mérhessek is ki földeket? Mindenképp vállalkozóvá kell válni, vagy vannak cégek, hivatalok, akik foglalkoztatnak földmérő szakmával munkatársakat?



Van köztetek földmérő? Ha igen, írna a munkájáról? SZépségek, nehézségek...?!



2019. máj. 8. 01:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Építőmérnöki karon oktatják, úgy tudom. És nem muszáj vállakozónak lenni, építőipari cégeknél is el lehet helyezkedni, ha jól sejtem (Strabagnak, Colasnak szerintem saját földmérői lehetnek). De nem közvetlenül vagyok érintett, csak van a családban építőmérnök (aki nem földmérő, de kb. együtt dolgozik földmérőkkel is, ha jól tudom, mert szokta őket emlegetni időnként).
2019. máj. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%
Ha akarsz aláírási jogot, akkor kell az egyetem (Földmérő és földrendező mérnök alapszak) nem elég a középsuli (Földmérő, földügyi és térinformatikai technikus). Szóval ha nem csak egy csicska akarsz lenni, aki egész nap (valószínűleg) építkezéseken szop érdemes elvégezni az egyetemet. Tudtommal csak az óbudai illetve a soproni egyetemen oktatnak ilyet. Vannak cégek akik foglalkoztatnak földmérőket, nem kell alapítani sajátot (egy műszer nem olcsó). Aláírásjoghoz 5 év tapasztalat kell, itt részletesebben olvashatsz róla: [link] Mint minden munkának megvannak az előnyei hátrányai, de ez munkahelyenként nagyon eltérő. Egyébként nem vagyok földmérő, de közeli ismerősöm igen, ha egyéb kérdésed van, tedd fel nyugodtan.
2019. máj. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Sayrux ***** válasza:

Szia!


Ha az a cél, hogy saját vállalkozásban dolgozz akkor felsőfokú végzettség szükséges hozzá.Ha megelégszel avval is, hogy egy cégnél vagy mint beosztott (nem csicskaként), akkor tudtommal vannak felnőtt továbbképzések is. Itt bizonyos alapokat megtanulhatsz, majd a leendő munkahelyeden pedig megtanulod magát a földmérést gyakorlatban.

De önállóan csak felsőfokú végzettséggel lehet dolgozni. De ehhez nagyon sok tapasztalat szükséges. Én kb 10 év szakmai gyakorlat után indítottam el a vállalkozásomat. Addig több cégnél más és más dolgot láttam és tanultam meg, amit a mai napig kamatoztatni tudok.


Üdv

Halász Zsolt

földmérő

2019. máj. 9. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!