Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Kitűnő bizonyítvánnyal fuvola...

Kitűnő bizonyítvánnyal fuvola szakon, de a szorgalom visszaesett, valóban jó ötlet a tanártól, egy év pihenő, érdemes azért gyakorolni itthon?

Figyelt kérdés

10 éves lányom kitűnő bizonyítvánnyal végzett zeneiskolában fuvola szakon első évben, de szorgalma visszaesett év végére. Valóban jó ötlet a tanártól, hogy egy év pihenőt javasolt neki?

Saját hangszerrel gyakoroljon itthon ezen időszakban vagy sem? Menjünk inkább magántanárhoz?


Kissé letörte a tanár ötlete a gyerek maradék lelkesedését. :-( Még van kedve hozzá. Félünk, hogy egy év alatt fokozatosan elmegy a maradék kedve is. :-(


2 éve jár szolfézsre is ugyanahhoz a tanárnőhöz, abból szintén kitűnőre végzett.



2019. júl. 20. 23:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem keressetek másik tanárt, mert a mostani káros a gyerek lelkesedésére. Olyat keressetek aki mellett élvezi amit csinál, esetleg ha nyitott rá, fel is léphet, és/vagy játszhat zenekarban. Ezek mind dobhatnak a lelkesedésén, mert ez sokkal nagyobb élmény, mint órákon eljátszani ezt-azt és ennyi.
2019. júl. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok zenetanár, de már 7 éve fuvolázom, és őszintén szólva nem értem mire lenne jó az az egy év pihenő. Azalatt inkább felejtene csak, ez pedig olyasmi, amit gyakorolni kell. A lányod rögtön fuvolán tanult vagy előtte furulyázott? Mert én például úgy voltam, hogy rögtön fuvolával kezdtem, de aztán a tanár úgy látta jobbnak egy fél-egy év után, hogy inkább furulyán sajátítsak el pár dolgot. Lehet ez a lányodnál is megoldás lenne.

De szerintem jobb lenne neki egy másik tanár.

2019. júl. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
59%

Fogadjunk, állami zeneiskoláról van szó! (?) Kipasszolják a gyerekeket, hogy legyen hely újabbakat felvenni. Pontosabban, mivel minden évben az újakból, azaz elsősökből lemorzsolódnak néhányan, kevesebben mennek tovább következő tanévben. Ezek helyére már nem tudnak felvenni senkit. (hiszen, nemigen keresnek első, másod, harmadéves zeneiskolát járt diákok új sulit) Tehát, valamilyen trükkel el kell érniük, hogy másod, harmad évben is teljes legyen az osztálylétszám. Így egy tanévre elküldenek néhány ügyes gyereket az első, másod tanév elvégzése után, pl. lányodat. Majd következő tanévben a lemorzsolódott elsősök, másodikosok helyére visszaveszik a "pihentetett" diákokat, pl. lányodat.


Ismét ott tartunk, hogy az állami iskolákban a legutolsó szempont a gyerek. :-( A legújabb oktatási, köznevelési törvények ezen még rúgnak néhányat lefelé. Hiszen, már a szülőknek és a tanároknak sem lesz semmi joga beleszólni a fideszes aktatologatók döntéseibe. :-(


Azt javaslom én is, ha van lehetőségetek keressetek egy magántanárt, akivel szimpatizál, aki lelkesíti a gyereket. Ha nincs erre pénzetek, akkor keressetek egy másik zeneiskolát. Ott örülni fognak, mivel náluk is hasonló módszerekkel próbálják pótolni a lemorzsolódott tanulókat, és jól jön számukra egy-egy iskolaváltó tehetséges diák, akivel javul a létszám.


Amennyiben nincs saját hangszere, mert az iskola biztosította, akkor vásároljatok egyet. Addig is gyakoroljon, gyakoroljon, gyakoroljon! Autodidakta módon is lehet fejlődni. Már vannak alapjai, nem fog gondot okozni számára. Sőt, néhány embernek jól jön egy kis önállóság, amikor a saját szorgalmára, lelkesedésére van utalva. Vannak oktató tankönyvek, weboldalak és videók a neten, amik sokat segítenek.

Ha a tehetség akarással párosul, akkor utat tőr magának!

Sok sikert és kitartást a kislánynak!

2019. júl. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!