Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek megéri kimenni?

Szerintetek megéri kimenni?

Figyelt kérdés

Jövőre végzek középiskolában, és jövőre szigorítják az egyetemhez szükséges dolgokat is. Pl. felsőfokú nyelvvizsga, emelt érettségi szükséges 1 tárgyból.


Viszont van 1 lehetőség, hogy kitudnék menni Angliába 1 év előkészítőre utána "college"-ba mehetnék, érettségi nélkül, később onnan tovább egyetem stb. Felvi.hu-n kalkuláltam úgy kb 400-10 pontot értem el, viszont jövőre ugye nehezebb lesz.


Alapból úgy terveztem hogy érettségi után kimegyek tanulni, viszont addigra lehetséges már nem lesz olyan szállás munka stb. mivel már el lenne intézve minden, ha most mennék.



2019. júl. 24. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Az igen... még a feltetelekkel se vagy tisztaba :D felsőfokú nyelvvizsga??? Egy sima B2 kell...Egyebkent fingom sincs hogy akarsz kulfoldon tanulni ha mar ez problemat jelent.
2019. júl. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

1 év előkészítő, a college pedig 2 év (ez az érettségi), és ott sem könnyebb bekerülni egyetemre mint itt...


amúgy meg b2-es nyelvvizsga kell...


a college-ban is 'emelt szintű érettségizni kell' egy A level olyan szintű mint egy emelt szintű érettségi. három tárgy kell minimum az egyetemi felvételihez, tehát 2 'emelt szintű érettségit' kell tenned


Ha itt nem megy, ott sem fog.

2019. júl. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
Nem. Érettségi előtt semmiképp. Ha meg nem tudsz egy emeltet megcsinálni, akkor semmilyen külföldi college nem vesz fel, mert nem vagy rá alkalmas.
2019. júl. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Angliában nem muszáj A level-re menned, az nagyobb falat, főleg így elsőre, gyenge vagy angol tudás nélkül.

BTEC level 3-ra lehet menni helyette ami gyakorlatiasabb. Ez szintén 2 éves, és ha olyan szakra mész amit egyetemen is tanulni akarsz, akkor az a legjobb választás, hisz az érettségit helyettesíti, és mehetsz vele egyetemre is.

Például énis Business IT-n voltam BTEC level 3-on, majd ennek elvégeztével fel is vettek BSc (hons) képzésre.

És sokkal jobban sikerült mondjuk az első két félévem mint az olyan csoporttarsaimnak, akik A level-en voltak. BTEC-en csak szakmai tárgyaid vannak, és csak a szakoddal kapcsolatos dolgokat tanuljátok, ez miatt erősebb alapot is ad. Mellette meg szerzel ugyanabba a college-ba valamilyen nyelvvizsgát. Mondjuk ESOL vagy angol GCSE-re ha van lehetőséged, az jó lenne. Level 2 angol ha meglesz, az elég lesz egyetemre is.

2019. júl. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
azert nem vagyok tisztaban mert egesz evben minden tanar mast allitott egesz evben, az viszont nem kerdes hogy ha itt nem menne ott sem fog itt is menne, 4 ev alatt 1x nem ultem le tanulni ugy vagyok 4 es atlagu xd csak Magyarorszagon akkor is nehezebb a felveteli az egészre es tele van haszontalan dolgokkal sok minden
2019. júl. 24. 23:15
 6/10 anonim ***** válasza:
Ugyanabban a college-ban*
2019. júl. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
utolso valaszolonak koszonom, elfelejtettem irni angol tudas van meg most elorehozott erettsegiztem belole
2019. júl. 24. 23:16
 8/10 A kérdező kommentje:
Velemenyem szerint amugy konnyebb bekerülni, van kint ismeros o is elmondta mit tanul hogy stb, es hat nem a legjobb itthon jelenleg:)
2019. júl. 24. 23:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Más utat kell megjárnod 18-19 évesen mint egy fiatalabbnak. Lehet hogy ennyi idősen már csak felnőtt képzésre tudsz majd menni,fizetősre. Ne arra alapozza hogy most mit mondanak az ismerősök. Egyetemhez kell az angol meg a matek is azt is valahogy meg kell csinálnod.
2019. júl. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

21 éves korig (azt hiszem eddig) ingyenes az első level 3-as BTEC szak. Szóval ha nincs meg a magyarorazági érettségi, akkor az is egy járható út.

De tudtommal az access to he és/vagy a foundation nevű 1 éves kurzusok amik bejuttatnak az egyetemre, azok szintén level 3-as szinten futnak. Szóval szerintem az is ingyenes lenne.

De a válaszolónak az lenne a legjobb, ha ezt az utolsó évét még kijárná és leérettségizne. A matekot és az angolt meg kell nyomni (legalább emeltet, így két legyet egy csapásra, mert kapsz nyelvvizsgát is angolból).

És utána legrosszabb esetben is csak nulladik évben kezdel, és ennyi.

2019. júl. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!