Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ausztria Erasmussal? Volt valaki?

Ausztria Erasmussal? Volt valaki?

Figyelt kérdés

Van ilyen, aki Ausztriába ment ki Eramussal?

Szerintetek megéri kimenni? Általában messzibb helyekre mennek az emberek.

És mennyire kell tudni hozzá németül?


Ha valaki volt ott, írhat ide is üzenetet mert érdekelnének a tapasztalatok de utána privátban még írnék többet a saját helyzetemről konkrétabban, hogy az alapján javasolt-e.


2019. aug. 8. 08:16
 1/4 A kérdező kommentje:

Én több ország között gondolkodok de ez is felmerült.

Ha a tanszéknek ahol tanulok nincs "szerződése" vagy lehetőség Ausztriába kimenni, csak más országokra, akkor ki van zárva, hogy oda menjek?

Vagy van ebben valamennyi szabadságom?

2019. aug. 8. 08:19
 2/4 anonim ***** válasza:
21%
Megéri kimenni. Vissza se gyere!
2019. aug. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Komoly válaszokat kérek. És konkrét tapasztalatokat azoktól, akik ERASMUS-ra mentek ki.
2019. aug. 8. 12:22
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam Bécsben, nagyon szerettem.

Figyelj, ez a mánia, hogy minél messzebbre menj azoknak jó, akik csak bulizni akarnak meg világot látni. Legyünk reálisak, ha te elmész Máltára mondjuk Erasmusra nem tanulni fogsz ott vagy fejlődni.

Ha Ausztriába mész és ott tanulsz akár 1 évet, simán lehet, hogy megcsinálod kinn is a szakot és ezeket a tárgyakat be tudod számíttatni (by the way az Uni Wien rangsorban is nagyon jó helyen van) tehát egy tök jó lehetőség egy újabb, ráadásul osztrák diploma megszerzésére. Ezen kívül akár munkát is tudsz találni ezen idő alatt, gyakornoki helyet, így vissza is tudsz menni lakni, sőt lehet egy osztrák munkahelyen előny is lenne, hogy Ausztriában is tanultál. Szóval Ausztriában egy csomó lehetőség van, amit a magyar hallgatók nem vesznek észre, sokkal jobban jársz Ausztriával mint mondjuk ilyen bulihellyel mint Málta.

Ausztriába erős német kell, nehezít az is, hogy ott elég nagy a tájszólás azért szóval néha nem könnyű boldogulni.

2019. aug. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!