Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » UWC, YFU, IB? Mit gondoltok?

UWC, YFU, IB? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen a célom az, hogy külföldön tanulhassak. Többen mondták, hogy középiskolában menjek el az IB-re, amit az iskolában, ahová megyek, meg is tudnék tenni. Lehetővé tenné azt, hogy egyetemen már külföldön tanuljak. Viszont, erről később lemondtam, mivel azt is olvastam, hogy 2 év monoton tanulás, és hogyha a végén nem sikerül elég jól az érettségim, nem érek vele semmit. Meg lenne hozzá az "agyam", de nem tudom, hogy így megérné-e.

Ekkor találtam ki, hogy kimegyek cserediáknak. A családom nem biztos, hogy tudná fedezni a költségeit, így utána néztem a YFU program ösztöndíjának. Egy Ideig úgy is volt, hogy (ha megkapom az ösztöndíjat) azzal mennék ki, de utána láttam, hogy az UWC hirdet évente olyan pályázatokat, amik lehetővé teszik a külföldi tanulást teljesen ingyen. Viszont erről a programról nem tudok sokat. :(


A kérdésem lényegében az, hogy nektek mi a tapasztalatotok ezekkel a programokkal kapcsolatban?

Nem szeretnék sok időre kimenni, legfeljebb 1 évre. Illetve a költségekkel sem vagyok teljesen tisztában.


Előre is köszönök bármilyen választ!



2019. aug. 14. 11:59
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!