Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Bécsi Orvosi Egyetem lehetséges?

Bécsi Orvosi Egyetem lehetséges?

Figyelt kérdés
Jelenleg B1 szintű német nyelvtudásom van, de szeretnék Ausztriában továbbtanulni. Kb. 2 évem lenne lenne C1 nyelvvizsgát tenni és megcsinálni a felvételit. Teljesen lehetetlen vagy napi több óra tanulással és rengeteg motivációval sikerülhet? (Kiskorom óta fogorvos szeretnék lenni, magyarul jól megy a biológia, kémia, nyelveket viszonylag könnyen tanulok)

2019. aug. 16. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy rá kell húznod még egy évet. De húzzál bele, úgy sikerülhet!
2019. aug. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szia, én itt élek kint, az orvosira a legnehezebb bejutni, idén is 8000 ember jelentkezett 800 helyre... és ez csak Bécs. legtöbb osztráknak se sikerül, szóval nem csak a nyelvtudáson múlik. De ha nagyon motivált vagy sikerülhet, fontos, hogy a sok kifejezést elsajátítsd az említett tananyagban. Meg legyen alternatívád, ha nem vennének fel, tudj máshova menni, ne kelljen kihagyni egy évet
2019. aug. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindent megteszek :)
2019. aug. 20. 09:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Az MDE-VUS bécsi magyar diákok szervezetét tudom ajánlani - hátha van a tagok között most valaki az orvosin. Illetve éppen egy hét múlva (febr 7-9) lesz a szokásos info hétvégéjük Bécsben, lehet, hasznos lenne ha ki tudnál menni. BP-en van egy vállalkozás, Studium Akadémia a neve, azoknak a diákoknak nyújt segítséget akik német nyelvterületen szeretnének továbbtanulni.

Ami a konkrét kérdésedet illeti: a fiam nagyon erős B2-vel ment ki Bécsbe egyetemre ( nem próbálta letenni a C1et, nem volt rá szüksége, szerintem pici rákészüléssel sikerült volna). Az elején számíts arra, hogy nagyon lassan megy majd a tanulás a szaknyelv miatt. Ha már jobban megy a német érdemes lenne kinti tankönyveket beszerezi és ismerkedni a szakkifejezésekkel. Ez a nyelv része.

Ami a felvételit illeti: teljesen igazat adok a 2es válaszolónak. ráadásul tudtommal a bécsi orvosin kvóták vannak, a helyek többsége az osztrák diákoknak van fenntartva (talán 70%?). A "maradékon" osztoznak a többiek. Hogy még nehezebb legyen a helyzet, a németországi orvosi egyetemekre iszony nehéz bekerülni, onnan is sokan pályáznak Bécsbe - nyilván előnyben vannak a nem német anyanyelvűekkel szemben. Nem elkeseríteni akarlak, csak lásd, mire vállalkozol. A helyedben beadnám itthon is (a két jelentkezés nem zárja ki egymást) és próbálnék ösztöndíjjal kimenni német nyelvterületre. Vannak diplomák ahol előny egy külföldi egyetem, nem vagyok benne biztos, hogy az orvosi is köztük van. Sok sikert!

2020. febr. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!