Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliaban kozepiskola folytatasa?

Angliaban kozepiskola folytatasa?

Figyelt kérdés
Collegeban gondolkozom, 18 eves vagyok es jelenleg 11. osztalyt kezdenem itthon (elokeszitos voltam), a college tunik a legjobb megoldasnak.Ugye Angliaban 3 termbol all 1 iskolai ev (ha jol tudom) es az elso termnek oktober vege/november eleje fele van vege.A 11.osztalyt muszaj itthon elkezdenem es a jogsit is be kell fejeznem, tehat leghamarabb a 2. termbe tudnek kint kezdeni.Szerintetek lehetseges igy atiratkozni? Barmi tanacsot szivesen meghallgatok.☺️

2019. aug. 18. 11:16
 1/2 anonim ***** válasza:
College tehát University/egyetem? A közép iskola máshogy működik neked már Magyarországon bekéne fejezned különben nagyon kitolsz magaddal ha tovább is akarsz utána tanulni. Nekem 16 évesen is már nehéz volt nagyon hosszú elmagyarázni hogy miért mert teljesen más a rendszer.
2019. aug. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A college nem főiskola/egyetem, hanem egy közoktatási intézmény. 12. és 13. évet töltik ott a diákok, de sokszor a college és a secondary/grammar schoolban maradnak erre a 2 évre is. És az A levelt csinálják ez alatt a 2 év alatt.

Amúgy Angliában 5 évesen kezdik az iskolát, szóval 18 évesen végeznek a 13.-kal. Az ottani 12. osztály a mi 11.-ünknek felel meg.


Szerintem jobban jársz, ha itthon leérettségizel + mellette leteheted az Internationak A levelt private canditate-ként itthon.

2019. aug. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!