Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi a véleményetek a külföldi...

Mi a véleményetek a külföldi 2 hetes nyelvtanulásról?

Figyelt kérdés
Most leszek 9.ikes és van egy lehetőség hogy jővő nyáron 2 hétre angliába, máltára vagy írországba utazzak nyelvet tanulni. Van valakinek ezzel valami tapasztalata élménye és mit gondoltok erről?

2019. aug. 19. 14:20
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve még az hogy ehez mi kell? Kell egy bizonyos tanulmányi eredmény?
2019. aug. 19. 14:26
 2/5 anonim ***** válasza:
42%
2 hét külföldi nyelvtanulás a mostani oktatási rendszernek olyan lesz, mint halottnak a csók. Semmivel sem lesznek előrébb a fiatalok nyelvtanulás szempontjából. Semmire sem elég 2 hét. Ha teljes féléveket töltenének kint a diákok, akkor esetleg lenne némi haszna.
2019. aug. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ingyenes és mindent állnak akkor élménynek jó, ha magadnak állod akkor pénz kidobás ezért ennyit kiadni. Viszont ha mellé nyaralsz is akkor szerintem nem rossz ötlet
2019. aug. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

"olyan lesz, mint halottnak a csók"

Pontosítok, mint halottnak az életrekeltő csók. Vagy 26 éve van alkalmam látni, hogy mekkorát lök a résztvevőkön az ilyen. Persze, nem a tárgyi tudásban, abban két hét legfeljebb hat hét. :)

És persze, a kimenők negyede túl nagy tehetetlenségi tömeggel rendelkezett, de hát ez meg ilyen magyaros ellenálló dolog.


"Kell egy bizonyos tanulmányi eredmény?"

Ki a fene tudja, hogy abban a konstrukcióban, amire te gondolsz, mi kell? Én biztos nem vagyok mentalista. :D Jól bejáratott rendszerben ott kint is szintfelmérnek (legalábbis értékelik az első napokat), és aszerint raknak át esetleg máshová.


Odakint meg szerencse is kell, nyilván. Hogy minél alkalmasabb legyen a közeg a kommunikációra, ha a család több tanulónak ad szállást, akkor nem több magyar lesz egy helyen. A házigazda lehet morcos, lehet jópofa, lehet beszédes, lehet szűkszavú. Hát, ilyen különbségek mindig voltak és lesznek.

2019. aug. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam kint kéthetes kurzuson külföldön.

Azt amit ott tapasztalsz, tanulsz, azt soha az életben nem fogod elfelejteni.

A két hét kevés, de ha ennyi, akkor ennyi.


Ha egyedül mész, illetve úgy értem hogy nem lesz körülötted aki az anyanyelvedet beszéli, az a legjobb.


Kell hozzá egy alap tudás, tényleg csak alap tudás.

Volt olyan társam, egy görög lány, alig tudott valamit beszélni, nagyon szenvedett emiatt, de szépen felhozta magát. De neki nehéz volt, mert szinte semmit nem tudott. egy mondatot nem tudott összerakni, mert nem tudott hozzá szavakat és körülírni sem tudta hogy mit szeretne mondani.

De hát ez ilyen.

Szerintem mindenképpen érdemes.

Túl sokat nem kell tőle várni, de mindenképpen hasznos szerintem.

2019. aug. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!