Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Edinburgh-ben havi 1000...

Edinburgh-ben havi 1000 GBP-ből szerintetek meg lehet élni?

Figyelt kérdés

Diákként mennék ki tanulni.

Az összeg alatt "mindent" értek.



2019. szept. 2. 00:03
 1/7 anonim válasza:
Lakótársakkal, vagy ha találaz olcsó diáklakást, akkor simán.
2019. szept. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Meg. Luxusba nem lesztek de az alapok meg lesznek.
2019. szept. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tudod már hogy mennyi a koli vagy nem akarsz koliba menni? Azt javaslom hogy nézegess albérlet árakat.
2019. szept. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán. A kollégium árak általában olyan 80 és 110 font között szoktak lenni 1 hétre. De ebben benne van minden számla, de még a wifi is. Valamint úgy képzeld el, mint egy hotelszobát, hogy egyedül vagy, és van saját fürdőd is meg kis konyhád szóval mint egy kis apartman, meg elég modernek is általában. (Legalábbis Angliában ilyenek, de szerintem Skóciában is ugyanaz)

De külvárosban 100-120 fontokért lehet kapni 2-3 szobás külön házat is, de arra fizetni kell minden számlát és adót. Ezt akkor ajánlom, ha nem egyedül mész ki.

A kaját szerintem £50-ből ki lehet hozni egy hétre. Szóval ha utána is számolunk, 600-ból kijön 1 hónapra a kolesz és az ellátásod is. A többi pénz pedig megmarad minden másra, szórakozás, ruhák, utazás, váratlan költségek, könyv vagy nyomtatás bár ez nem mindenhol fizetős/szükséges.

Szóval igen, bőven elég £1000 egy hónapra.

2019. szept. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm a válaszokat.


Majd úgyis csak jövő ősszel kezdek, így nem tudom egyelőre koli lesz-e.


Ha esetleg van itt aki UK-ben tanult: a tandíjra jogosító diákhitelre elvileg új resident-ként is jogosult vagyok, igaz?

Szóval csak a maintenance-hez kell már korábban is X évig lakosnak lenni. (Remélem jól olvastam.)

2019. szept. 2. 14:43
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 igen csak az EUs hitelre kell jelentkezni nem a UKra. Annyival másabb hogy az eust postázni kell, de szerintem még egyszerűbb is mint a uks mert ahhoz bizonyítani kell az 5 évet stb.
2019. szept. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5 Igen, +úgy van amit a 6-os is írt.

Bár javítsatok ki ha tévedek, de én úgy tudom hogy ha neked ez az első alapképzésed, akkor Skóciában ingyenes a képzés.

[link]

Az UK minden tagállamában kell fizetni, kivéve Skóciában.

Viszont ha mégsem így van, akkor ne felejtsd el beadni a kérvényt a student finance-nak postán keresztül májusig. De a határidőről tájékoztatnak, érdemes bekövetni a facebook oldalukat a hírekért. Az első évre szóló nyomtatvány hosszabb lesz, de a másod/harmad évre már csak egy kis egyszerű 2 oldalas lapot kell bepostáznod.


Ha van egyébként más kérdésed, akkor írj privátot nyugodtan. (angliai egyetemre járok)

2019. szept. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!