Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi egyetemre szeretnék...

Külföldi egyetemre szeretnék járni, hogy tudok?

Figyelt kérdés
3 év múlva külföldön szeretnék orvosira vagy vegyészetire járni angol tanfolyamon, Lehetőleg Angliában, Spanyolországban vagy USA-ban. Hogyan lehetséges ez? Van esetleg olyan állami finanszírozású képzések, mint itthon, hogy cserébe ott kell maradni dolgozni? Ha nem, hogy tudnám a legolcsóbban kivitelezni?

2019. szept. 8. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Engedd el ha nincs pár felesleges milliód a tanulásra.


Másként, szerinted mennyivel kapsz ott több + -t, mint itthon?

2019. szept. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Minden rosszindulat nélkül: ha nem vagy elég talpraesett, hogy magadnak utánanézz a neten és megtaláld erre a kérdésre a választ, akkor valószínűleg nem bírnád kint egyedül egy idegen országban, idegen kultúrában úgy hogy a tanulás mellett dolgoznod is kell (abból, hogy ingyen akarsz tanulni kint, gondolom hogy nincsen a családodnak pár felesleges milliója, és mivel a megélhetés is drágább ezekben az országokban, mint itthon, sanszos, hog ybe kéne segítened a büdzsébe)
2019. szept. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem szeretnék Magyarországon lakni, de ha állami finanszírozásból tanulok, az ide kötne. Amúgyis félig külföldi vagyok
2019. szept. 8. 18:05
 4/7 A kérdező kommentje:
Rákerestem már többször, de semmi hasznosat nem találtam. Kerestem, hátha valaki tapasztalatból ír, de senki.
2019. szept. 8. 18:06
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

amúgy csak annyit kell ledolgoznod, amennyi félévet tanulsz, és azt is 20 éves időintervallumban.

A másik opció, hogy a 20 év lejárta után vissza kell fizetned a tandíjat.

Amennyiben nem orvosit csinálnál meg Magyarországon, úgy se a ledolgozandó idő, se a visszafizetendő pénz nem annyira vészes, főleg ha azt bézzük, hogy külföldön jobban lehet keresni, többet félretenni. És újra: van 20 éved összekapargatni azt a pénzt.

2019. szept. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Angliáról tudnék írni személyes tapasztalatokat, de 3 millió a tandíj egy évre, bár a diákhitel elég kedvező. Viszont csak így belevágni nem ajánlanám.

Még ha sorolnánk is pár európai országot ahol ingyenes az alapképzés (pl: Skócia, Dánia, Hollandia), ott úgyis a lakhatásra és megélhetésre menne el ugyanannyi mint ami a tandíjra kéne.

Szóval ha nincs semmi pénzed és nem is nyersz valami nagyon ritka teljeskörű külföldi ösztöndíjat, akkor elég nehézkes lesz ez neked, majdhogynem lehetetlen.

Angol egyetemeken még valahogy meg lehet oldani ha olyan egyetemet találsz ahol heti 3 napot kell bejárni, és a többi 4 napra találsz munkát, akkor épp elég pénzt szedhetsz össze a koleszra és a megélhetésre.

De kezdőtőke oda is kell, hogy az első 1-2 hónapod fedezve legyen, esetleg ha nem találnál munkát.

2019. szept. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Rákerestem már többször, de semmi hasznosat nem találtam. Kerestem, hátha valaki tapasztalatból ír, de senki."


Attol kimehetsz kulfoldre dolgozni, maximum visszafizeted az allamnak a tandijat az elso par havi fizetesedbol, ami meg mindig olcsobb mintha kulfoldon tanultal volna.

2019. szept. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!