Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A University of California,...

A University of California, Berkeley milyen egyetem? Sokban elmarad a Harvard, Columbia, Yale, Brown és a többi Ivy League egyetemtől?

Figyelt kérdés

Meg ugye ez egy public university...

Amerikában azokat nem szokták sokra tartani, de azért ez elég jó helyezéseket ér el különböző rangsorokon.


És az angol híresebb egyetemekhez, pl. Ox-bridgehez képest milyen?


2019. szept. 12. 17:51
 1/2 anonim ***** válasza:
89%

Berkeley-en vegeztem, ertelemszeruen eleg jo iskola. Az, hogy public vagy private nem sokat nyom a latba. Nem hiaba hivjak a Public Ivy egyetemnek mert az oktatas szinvonala megegyezik nehol meg is haladja az emlitett egyetemek szintjen mig a tandij olcsobb.


Amerikaban is eleg jol cseng a neve foleg, hogy az egyik legnagyobb oregdiak szervezet a vilagon kb. 280 ezer taggal. Meg a legkisebb varosban is felismerik, hogyha egyetemi cuccban mesz.


Bekerulni nem egyszeru, kulfoldikent kifizetni meg plane nem. Az egyik legdragabb hely az egesz USA-ban, egy szobat orulsz ha tudsz 350-400 ezer forintert berelni egy honapra.

2019. szept. 14. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hű, nagyon szépen köszi a választ!

Sajnos elég sokan fikázzák ezt az egyetemet, a saját hivatalós youtube csatornáján is, kommentekben...

De főleg csak politikai okokból, azt mondják hogy ez a legfőbb "SJW" egyetem, de engem ez nem igazán érdekel...


Te milyen szakon végeztél? Illetve BSc, MSc, vagy esetleg doktori?

Gondolom, mivel a tandíjat kiemelted, BSc...


Neked hogyan sikerült kijutnod?

Vagy eleve esetleg kint születtél és kettősállampolgár vagy?

Hogy vettek fel?


Mi kell ahhoz mindenképpen, hogy valakit egy magyar BSc után felvegyenek egy ottani mesterre?

Azon túl persze, hogy a diploma kitünő legyen...


Ja és ismét köszi a választ!

2019. szept. 14. 03:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!