Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik nyelvet válasszam?...

Melyik nyelvet válasszam? Német vagy angol?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy van ez a Tempus Közalapítványos külföldi nyelvtanulós program, teljesen ingyenes, 2 hét lenne nyáron.

De nem tudom, hogy melyik nyelvet válasszam az angolt vagy németet?

A jövőmet nagyjából elterveztem, és németből szeretnék felsőfokú érettségit (11-es vagyok) és még arra gondoltam hogy majd a 2020-as nyáron leteszek egy B1-B2-es angol nyelvvizsgát, de lehet hogy a nyelvvizsgát át teszem érettségi utáni nyárra.

Ebben kéne a segítség



2019. okt. 1. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:
67%
Felesleges emelt szinten érettségizni idegennyelvből mert az csak egy középszintű nyelvvizsgának felel meg, és lényegesen nehezebb mint a nyelvvizsga. Ha munkához kell a nyelvtudás pont le fogja tojni hogy van-e érettségid németből vagy angolból, csak a nyelvvizsgád fogja érdekelni. Európában én úgy vettem észre a német sokkal hasznosabb és értékesebb mint az angol, persze vannak kivételek. Ha az én véleményemet kéred én azt mondom mind a kettőből tegyél le legalább egy középszintű nyelvvizsgát és ha szeretsz idegennyelvet tanulni akkor tanulj ki még egy harmadikat is, amit kevesebben beszélnek de még mindig nagyon hasznos és ez hatalmas előny lehet. Olasz, francia, spanyol, orosz, vagy akár kínai. Egyébként ráér érettségi után is, de attól függ mennyire sietős a dolgod.
2019. okt. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Válaszd a németet szerintem, és tanulj meg még rendesebben németül. Tegyél németből előrehozott érettségit, az sokat segít majd (eggyel csökkenti az érettségi tárgyak számát, illetve külön jobban fel tudsz rá készülni). Feküdj rá a németre és tanuld meg minél jobban. Amit az #1-es írt, azt gondold át, és tényleg csak akkor tegyél emelt szintűt, ha segít valamit a pontszámodon.
2019. okt. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
33%
Emelt szintű nyelvi érettségi: kiváltja az emeltet + a nyelvvizsgát. Mindkettő kell a továbbtanuláshoz.
2019. okt. 2. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!