Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldön iskolába járók,...

Külföldön iskolába járók, nálatok pontosan miből áll a tesicucc? Eltér az itthonitól? És az iskolában kell egyenruhát viselnetek? Országot, nemet és életkort is írjatok, légyszi!

Figyelt kérdés

2019. okt. 18. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Romániában a gimikben hetente 1-2 tesi van, egy tanóra 50 percig tart. Felméréseket kell leadnunk(pl. kislabdadobás, állóképesség, talajgyakorlat stb.) és ezekből lesznek a jegyeink. Annyira nem veszik komolyan, a mi tanárunk 80%-nál kevesebbet senkinek sem ad( Romániában ez nyolcasnak, Magyarországon 4-esnek felel meg). Nem kell egyenruhát viselnünk.
2019. okt. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Anglia.

Ugyan már egyetemista vagyok, de High School-ban ezek kellettek tesire:

Egy piros póló, a többi mindegy. Általában melegítő/rövidnadrág, és sportcipő kellett. Heti 2-3 alkalommal volt tesink ha jól emlékszem, de utolsó évben tudtál helyette matek/angol korepra járni, vagy állatgondozásra, de oda kb kihalási alapon lehetett bejutni.

Általában fociztunk tesin, de előfordult a kosár, kidobó, tenisz, rugby és a krikett is. (Se bemelegítés, se nyújtás, se talajtorna vagy bármi más.. Csak játék).


Egyenruhát kellett hordani az iskolában, amit nagyon-nagyon komolyan vettek. Mindenkinek kötelező volt a hosszú fekete ünneplő nadrág, fekete lakkcipő, hosszúujjú fehér ing, a suli logóval ellátott blézer, és a nyakkendő ami évfolyamonként más-más színű volt, de csíkos. Illetve be voltunk osztva külön házakba (tudjátok, mint a Harry Potterben például a Mardekár stb :D), és mindegyik háznak más-más színű blézerre fűzhető csillagja volt, amit bal oldalt a suli logó felett kellett hordanod, szintén kötelezően. Nem nagy, talán 2 centis.

Off téma: Ugye a házakba úgy lettek osztva a diákok, hogy minden évfolyam fel lett bontva 6 fele, és egyik ide, másik oda. Szóval nem választhattál, de mindenhol ugyanannyi és különböző korúak is voltak. Majd voltak versenyek a házak között, ugyanúgy (szintén mint Harry Potterben), voltak pontjaid, mi negative és positive sleuth-nak hívtuk, és azt mindig kaptad a tanároktól ha jó vagy rossz voltál. Amelyik ház többet kapott, az nyert és kapott valamit félévente. Meg le is vásárolhattad a pontjaid, mondjuk számológépre, fülhallgatóra, pendrive-ra stb.

Kicsit elkalandoztam, de már mindegy, érdekességként leírtam.

Nekem egyébként vörös csillagom volt, és sulin kívül valami kommunista orosznak hittek :D


A lányok egyenruháját nem tudom pontosan milyen, mert fiú iskolába jártam, de vagy ugyanaz, vagy nadrág helyett lehet szoknya és harisnya. (Ahogyan láttam más iskoláknál)

19/F

2019. okt. 19. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
98%
Az en fiam nemet gimnaziumba jar, most 6.-os. Tesi orara feher polo es kek nadrag kell, iskolai egyenruha nincs. Valaki farmerbe jar, mas treningnadragba, avagy akar mehet öltönybe is.
2019. okt. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
A lányom 13 éves, Kanada, tesire póló és rövidnadrág kell, meg melegítő, sportos pulcsi, ha kimennek. Nincs egyenruha.
2019. okt. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szintém Románia.

A tesicucc inkább tanártól függött nálunk. (Meg úgy az óra menete is)


Pl 9.-10-ben én torna órán 4 dolgot csináltam: pingpongoztam, olvastam, filmet néztem, + rendes gyakorlatok, vagy kosarazás.

A tanár szinte minden órán ránkhagyta, hogy mit csinálunk. (A maradék pár órán meg úgy megtornásztatott hogy másnap a fenekem alig tudtam kitörülni... :D ) Velünk pingpongozott, ha filmet néztem telefonon, megkérdezte mit nézek, stb. Sokszor át se öltöztem. A felméréseknél mindenkinek 10-est írt be, hogy ne pont a torna jegy rontsa le az átlagunkat.


De 11.-12.-ben más nem volt ilyen víg az élet... Egész órán gyakorlatok voltak, meg futkosás az udvaron. Ráadásul úgy hogy nem is csináltunk mindent helyesen, mert nem tudtuk, hogy kell. A jegyeket is "normálisan" adta. Persze mi pl síkfutásnál csaltunk pár métert, vagy mikor talajtornából feleltünk súgtunk egymásnak. De még így is volt, aki síkfutásra, vagy páros lábbal távolugrásra 6-ost kapott... (Amúgy sose értettem azt, hogy én a 156 cm-mel miért kell akkorát ugorjak, mint az aki 170 cm magas... ) Ha meg nem volt felszerelésed (tréning nadrág, sportcipő, rövidujjú blúz) vagy hiányos volt, akkor kaptál egy fél hiányzást. Minden 2. fél hiányzás meg egy igazolatlan.


1.-7.-ben heti 2 torna órám volt

8.-ban 1, de pont arra estek a foci/kézilabda edzések, így a lányok minden 2. héten hazamehettek egy órával korábban

9.-ben 1

10.-ben 2 (az egész liciben csak a 10.A-nak volt 2 :D )

11.-12.-ben 1

2020. szept. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tundeike válasza:
100%

Belgium

Müvészeti iskolába járok ahol azért minden lazább mint egy másik iskolában, de egyenruhánk mindennapokra nincsen és öltözködési szabályzatunk sem nagyon. Ha szado mazo börcuccban jelensz meg akkor már talán szólnak hogy nem kéne, de különösebben senkit nem érdekel hogy öltözöl.

Tesire van kötelezö szürke pólónk sulis logóval, de nadrágként mindegy mit húzol. Tesink heti egyszer van csak de az 2 óráig tart és legtöbbször kosarazunk, futunk vagy tollasozunk.

17/L

2020. dec. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

"előfordult a kosár, kidobó"

A kidobót hogy mondják angolul?

2021. jan. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
dodgeball :D
2021. máj. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!